خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  صابر کمانی از زندان ارومیه آزاد شد

صابر کمانی از زندان ارومیه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – صابر (رهبر) کمانی، زندانی سیاسی امروز دوشنبه ۲۷ بهمن‌ماه به صورت زودهنگام از زندان ارومیه آزاد شد. آقای کمانی تیرماه ۹۸ توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه به ۵ سال زندان محکوم شد. این حکم پس از تسلیم به رای و اعمال قانون کاهش مجازات نهایتا به یک سال و ۹ ماه زندان کاهش پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۹، صابر (رهبر) کمانی، زندانی سیاسی از زندان ارومیه آزاد شد.

آزادی آقای کمانی با اعمال بخشنامه ای به صورت زودهنگام و پیش از اتمام دوره محکومیت وی صورت گرفته است. گفته می شود اعمال این بخشنامه موجب آزادی زندانیانی می شود که کمتر از یک سال و شش ماه از دوره محکومیت آنان باقی مانده است.

صابر کمانی به همراه کامران کمانی در تاریخ ۱۹ تیرماه ۹۸ توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در ارومیه منتقل شد.

وی مدتی بعد توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه از بابت اتهام “عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام” به ۵ سال زندان محکوم شد. این محکومیت با تسلیم به رای به ۳ سال و ۹ ماه حبس تعزیری تغییر و مجددا با اعمال قانون کاهش مجازات به ۱ سال و ۹ ماه تقلیل یافت.

صابر (رهبر) کمانی، فرزند قربان، ۲۶ ساله و متاهل است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید