خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  با کارشکنی مسئولان زندان؛ اکبر باقری از اعزام به بیمارستان بازماند

با کارشکنی مسئولان زندان؛ اکبر باقری از اعزام به بیمارستان بازماند

خبرگزاری هرانا – اکبر باقری، زندانی سیاسی در زندان تهران بزرگ روز پنج‌شنبه ۲۳ بهمن‌ماه برای چهارمین بار به دلیل اعزام دیرهنگام به بیمارستان از رسیدگی پزشکی محروم ماند. این زندانی سیاسی از مدت‌ها قبل نیز با مشکلاتی چون کمبود هموگلوبین خون، مشکلات روده، کبد و هموروئید رنج می‌برد و نیازمند عمل جراحی در این ناحیه است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنج‌شنبه ۲۳ بهمن‌ماه ۱۳۹۹، اکبر باقری، زندانی سیاسی در زندان تهران بزرگ برای چهارمین بار به دلیل اعزام دیرهنگام به بیمارستان از رسیدگی پزشکی محروم ماند.

به گفته یک منبع دستان و پاهای این زندانی سیاسی در زمان اعزام با دستند و پابند بسته شده و پس از انتقال به زندان علیرغم ضعف جسمانی به قرنطینه منتقل شده است. آقای باقری همچنین پیشتر روز سه‌شنبه ۲۱ بهمن‌ماه وقت عمل جراحی با هزینه شخصی را داشت، با این وجود مسئولان زندان وی را با تاخیر به بیمارستان اعزام کردند، همین امر موجب عدم پذیرش او توسط بیمارستان شد.

اکبر باقری از مدت‌ها قبل با مشکلاتی چون کمبود هموگلوبین خون، مشکلات روده، کبد و هموروئید رنج می‌برد و نیازمند عمل جراحی در این ناحیه است. هرانا پیشتر در گزارشی از عدم رسیدگی پزشکی و انجام نشدن عمل جراحی هموروئید وی خبر داده بود.

اکبر باقری، زندانی سیاسی که اواخر اردیبهشت ۹۸ بدون اطلاع قبلی از زندان اوین به زندان تهران بزرگ تبعید شد، در وضعیت نامناسبی از بابت سلامتی بسر می برد. وی در تابستان سال ۹۸ در اعتراض به این انتقال و وضعیت پزشکی خود به مدت ۱۸ روز دست به اعتصاب غذا زد. او پیشتر نیز به همین دلیل مدتی اعتصاب غذا کرد.

اکبر باقری خردادماه سال ۹۶ توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی‌اش بازداشت و نهایتا پس از دو ماه تحمل بازجویی و سلول‌های انفرادی در زندان دیزل آباد کرمانشاه با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت آزاد شد. این شهروند کرمانشاهی مجددا در اسفندماه همان سال (۱۳۹۶) در جریان تجمع مال‌بختگان در مقابل مجلس بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. آقای باقری مدت ۴۸ روز در سلول‌های انفرادی بازداشتگاه وزارت اطلاعات در زندان اوین (موسوم به بند ۲۰۹) نگهداری و در فروردین‌ماه ۹۷ به بند ۴ این زندان منتقل شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات اکبر باقری در تابستان ۹۷ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد، قاضی مذکور وی را به اتهام اجتماع و تبانی به ۷ سال و نیم و به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال و نیم زندان محکوم کرد (جمعا ۹ سال). این حکم نهایتا در دادگاه تجدیدنظر نیز عیناً تایید شد.

گفتنی است که آقای باقری پدر یک دختر نه ساله است و پیش از بازداشت در کرمانشاه به شغل خطاطی اشتغال داشته است. با توجه به متارکه این زوج، فرزند آقای باقری از ۳۲ ماه قبل نزد خانواده ایشان زندگی می‌کند و در نبود پدرش دچار مشکلاتی شده است.

هرانا پیشتر در تاریخ در خردادماه امسال طی گزارشی به شرح مشکلات زندانیان محبوس در زندان تهران بزرگ پرداخته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید