خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ یک کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ یک کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ۲۳ بهمن‌ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک راننده لودر در تهران در پی ریزش زیر گذر در حال ساخت جانش را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل ایسنا، ریزش زیرگذر در حال ساخت یک راننده لودر را به کام مرگ کشاند.

سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در اینباره گفت: ساعت ١۴و ٢٩ دقیقه امروز یک حادثه آوار در یک پروژه عمرانی در جاده قدیم کرج، به سامانه ١٢۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد و بلافاصله به دنبال آن سه ایستگاه آتش نشانی به همراه خودرو های پشتیبانی و تجهیزات لازم به محل اعزام شدند.

وی با بیان اینکه این محل خارج از حوزه استحفاظی شهرداری و آتش نشانی تهران بود افزود : محل حادثه یک پروژه زیرگذر در دست تعریض بود که در بخشی از آن دیوار های بتنی تعبیه شده بود. روز جاری یک دستگاه لودر مشغول به کار بوده که به یکباره بخش زیادی از دیواره های بتنی و حجم زیادی از خاک تخریب شد و  این لودر و راننده مذکور در زیر آن محبوس شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: هنگام تاریک شدن هوا خودرو های نورافشان آتش نشانی و آتش نشانی شهر قدس نیز در محل حضور یافتند و پس از حدود شش یا هفت ساعت تلاش، جنازه راننده لودر که مرد ۴٣ ساله بود را از اتاق لودر خارج کردند.

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید