خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۲۲ بهمن‌ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۵ کارگر در شهرستان خوی و دهلران دچار مصدومیت شدند و ۱ کارگر در شهرستان بجنورد جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری فارس، صیدنور علیمرادی رئیس فوریت‌های پزشکی ایلام از مصدومیت دو کارگر در شهرستان دهلران خبر داد.

وی در این اینباره گفت: ساعت ۱۱و ۲۷ دقیقه امروز طی یک تماس مردمی با مرکز کنترل و هدایت عملیات اورژانس استان، از وقوع حادثه برق گرفتگی در یک ساختمان در حال احداث خبردار شدیم.

او اظهار داشت: در این حادثه دو کارگر بر اثر برق گرفتگی و به دنبال آن سقوط از ارتفاع تقریبی ۸ متر دچار شکستگی اعضا دست و پا و آسیب به سر و گردن شدند.

رئیس فوریتهای پزشکی ایلام تصریح کرد: یک نفر از افراد حادثه دیده قبل از رسیدن آمبولانش توسط خودرو شخصی و نفر دوم توسط اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان “شهدا دهلران” انتقال داده شدند.

وی ادامه داد: به دلیل طولانی بودن مسافت این شهرستان تا مرکز استان و جهت روند ادامه درمان افراد حادثه دیده بالگرد اورژانس هوایی به شهرستان دهلران به پرواز در آمد و مصدومین به بیمارستان اما خمینی ایلام منتقل شدند.

 مصدومیت ۳ آتش نشان در خوی

به گزارش رکنا، سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: چند روز پیش در شهرستان خوی، هنگام امدادرسانی آتش نشانان در یک حادثه واژگونی خودرو، یک دستگاه خودرو که در حال عبور بود، با ۳ نفر از آتش نشانان حاضر در صحنه برخورد کرده و باعث مصدومیت آنان شده است.

وی افزود: در تماس با مسئولان آتش نشانی خوی مشخص شد یکی از مصدومین از بیمارستان مرخص و ۲ نفر دیگر کماکان تحت درمان هستند.

مرگ یک کارگر در بجنورد

به گزارش ایرنا، رئیس اداره بازرسی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی، از مرگ یک کارگر در مجتمع آلومینای جاجرم بر اثر سقوط یکی از درام فیلترها   خبر داد.

وی در اینباره گفت: علت این حادثه هنوز مشخص نیست و مراتب در دست بررسی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید