خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  زندان ارومیه؛ آزادی یک زندانی پس از ۱۵ سال حبس زیر سایه اعدام

زندان ارومیه؛ آزادی یک زندانی پس از ۱۵ سال حبس زیر سایه اعدام

خبرگزاری هرانا – یک زندانی محکوم به اعدام پس از ۱۵ سال تحمل حبس امروز دوشنبه ۲۰ بهمن‌ماه از زندان ارومیه آزاد شد. آزادی این زندانی که در سال ۸۵ از بابت اتهام قتل بازداشت و به اعدام محکوم شده بود، با پرداخت دیه و اخذ رضایت اولیای دم صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۹، یک زندانی محکوم به اعدام پس از ۱۵ سال تحمل حبس از زندان ارومیه آزاد شد.

عبدالله بنائی در سال ۸۵ از بابت اتهام قتل بازداشت و به اعدام محکوم شده بود، اکنون با اخذ رضایت و پرداخت دیه از زندان آزاد شده است.

وی مهرماه امسال در اعتراض به تداوم بلاتکلیفی خود در زندان با دوختن لب‌هایش اعتصاب غذا کرد. او از مسئولان زندان خواسته بود یا با تودیع وثیقه به صورت موقت آزادش کنند یا حکم اعدامش هر چه سریع‌تر اجرا شود.

پیشتر یک منبع مطلع در خصوص وضعیت پرونده آقای بنائی به هرانا گفته بود: «آقای بنایی در بهار سال ۸۵ به اتهام قتل بازداشت و مدتی بعد به اعدام محکوم شد. مدت‌ها قبل همه شاکی‌های ایشان به جز یک نفر که یکی از پسران مقتول است، رضایت دادند. این یک نفر هم گفته چون در خارج از ایران زندگی می‌کنم نمی‌توانم به ایران بیایم و کتبا رضایت بدهم.»

عبدالله بنائی، ۵۱ ساله، متاهل و اهل سردشت  است. وی تاکنون در خوابگاه ۱_۲ زندان ارومیه بسر می‌برد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید