خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  صبا آذرپیک، روزنامه نگار آزاد شد

صبا آذرپیک، روزنامه نگار آزاد شد

خبرگزاری هرانا – صبا آذرپیک، روزنامه‌نگار امروز دوشنبه ۲۰ بهمن‌ماه با تودیع قرار کفالت آزاد شد. خانم آذرپیک روز گذشته پس از حضور در پلیس فتا و انتقال به دادسرای جرایم رایانه‌ای بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۹، صبا آذرپیک، روزنامه‌نگار با تودیع قرار کفالت آزاد شد.

خانم آذرپیک روز گذشته پس از حضور در پلیس فتا و انتقال به دادسرای جرایم رایانه‌ای بازداشت شد. وی پیشتر به صورت تلفنی به این نهاد احضار و بازداشت شده بود.

عطاء‌الله حافظی، همسر خانم آذرپیک در این خصوص در صفحه شخصی خود نوشته است: «از ساعت ۱۳ تا ۱۸ در دادسرای ناحیه ۳۱ به بهانه واهی نداشتن ثنا، وقت‌کشی کرده و هیچ اقدامی نکردند در حالیکه صبا، ثنا داشت. ساعت ۱۸ درخواست کفالت من یا وکیل این پرونده خانم رزاقی پذیرفته نشد و ساعت ۲۲ در حالی که به اتاق سرپرست دادسرا پناه برده بود و فریاد تظلم‌خواهی سر میداد که صورتجلسه وقایع تنظیم شود با خشونت تمام با حضور چهار مامور بصورت غیرقانونی بازداشت شد.»

خانم آذرپیک پیشتر نیز سابقه بازداشت و احضار داشته است. این روزنامه نگار مردادماه امسال با گزارش وزارت بهداشت و شکایت اطلاعات سپاه  به دلیل انتقاد از عملکرد ستاد کرونا به دادگاه احضار شد.

وی در آبان ماه ۹۷ به دلیل انتشار اسنادی از فساد اقتصادی محمد شریعتمداری وزیر وقت کار و وزیر پیشین صمت بازداشت و پس از چند روز با تودیع قرار آزاد شد. او همچنین پیش از این نیز در خردادماه ۹۳، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۲۹ مردادماه ۹۳، با تودیع قرار وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شده بود. خانم آذرپیک نهایتا در آذرماه ۹۸، به همراه برخی از متهمین سیاسی و رسانه ای در کشور با موافقت آیت‌الله خامنه‌ای با حذف و تخفیف در مجازات مواجه شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید