خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران آب معدنی داماش

معوقات مزدی کارگران آب معدنی داماش

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ۱۶ بهمن‌ماه، تعدادی از کارگران آب معدنی داماش، نسبت به تاخیر در دریافت معوقات مزدی و همچنین تغییر کارفرمانی جدید ابراز نگرانی کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، به دنبال واگذاری مسئولیت کارخانه آب معدنی داماش به یک کارفرمای جدید، شماری از کارگران این واحد صنعتی نگرانی خود را نسبت به آینده شغلی و دریافت مطالبات معوقه خود اعلام کردند.

کارگران این شرکت درباره شرایط کنونی این مجموعه صنعتی گفتند: طبق ماده ۱۲ قانون کار، کارفرمای جدید باید تمام مطالبات گذشته کارگران را پرداخت کند. این مطالبات اعم از سنوات، سختی و زیان‌آور بودن کار و مطالبات مالی و مزدی معوقه است.

این کارگران نسبت به تاخیر در معوقات مزدی و همچنین تعیین تکلیف وضعیت کارخانه ابراز نگرانی کرده و گفتند: حدود ۲۲ کارگر قدیمی در کارخانه باقی مانده که سه تا ۴ ماه مطالبات مزدی عقب‌افتاده طلب دارند.

آنها در ادامه افزودند: وضعیت مالی کارگرانی که ماه‌هاست مزد دریافت نکرده‌اند مناسب نیست و آنان از تامین معاش خود ناتوان شده‌اند، این در حالی است که قبل از واگذاری کارخانه باید در مورد مطالبات کارگران تعیین تکلیف می‌کردند.

این کارگران با بیان اینکه در حال حاضر مهمترین دغدغه ما مسئله معوقات مزدی است که از کارفرما قبلی طلبکاریم، افزودند: امیدواریم تا پایان سال بتوانیم معوقات خود را دریافت کنیم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید