خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مصدومیت دو کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مصدومیت دو کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، دو کارگر در شهرهای خرم آباد و اصفهان طی حوادثی جداگانه دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک کارگر در روستای دیناروند واقع در شهرستان خرم آباد، در پی واژگونی تراکتور دچار مصدومیت شد.

روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خرم‌آباد اعلام کرد: روز پنجشنبه ۱۵ بهمن ماه ۹۹، ساعت ۱۷ و ۴۶ دقیقه، در پی تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی و اعلام خبر حادثه واژگونی تراکتور در اراضی کشاورزی روستای دیناروند، بلافاصله آتش‌نشانان و فرمانده ایستگاه شماره شش سازمان، به محل حادثه اعزام شدند.

او خاطر نشان کرد: در این حادثه یک دستگاه تراکتور در حین انجام کار واژگون شده و راننده تراکتور زیر آن گیر افتاده بود. آتش‌نشانان همزمان با ایمن‌سازی محل و رعایت نکات ایمنی اقدام به رهاسازی راننده تراکتور کرده، و وی را به آمبولانس حاضر در محل تحویل دادند.

مصدومیت یک کارگر در اصفهان

به گزارش ایلنا، یک کارگر ساختمانی در شهر اصفهان به دلیل سقوط از ارتفاع محل گودبرداری شده، به شدت مصدوم شد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان در مورد جزئیات حادثه اظهار داشت: “این حادثه حوالی ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح روز پنجشنبه ۱۶ بهمن‌ماه در خیابان جی شهر اصفهان برای یک کارگر ساختمانی رخ داد که از ارتفاع هفت متری محل گودبرداری شده طبقه چهارم یک ساختمان در حال ساخت روی زمین سقوط کرده و مصدوم شده است.

به گفته فرهاد کاوه آهنگران؛ مصدوم مردی ۲۵ بوده که ازچند ناحیه بدن دچار جراحت شد و به مأموران اورژانس تحویل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید