خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  حیوان آزاری؛ بازداشت عاملان برگزاری نزاع سگ ها در شهرستان گلوگاه

حیوان آزاری؛ بازداشت عاملان برگزاری نزاع سگ ها در شهرستان گلوگاه

خبرگزاری هرانا – فرماندار شهرستان گلوگاه واقع در استان مازندران از بازداشت چند متهم به حیوان آزاری که اقدام به برگزاری مبارزه و نزاع سگ‌‌ها می‌کردند، در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری مهر، فریدون کلبادی نژاد فرماندار شهرستان گلوگاه، از بازداشت چندین متهم به حیوان آزاری در این شهرستان خبر داد.

بر اساس این گزارش، این افراد از لیدرهای برپا کننده مسابقات نزاع سگ‌ها هستند. تعدادی از بازداشت شدگان ساکن شهرستان‌های دیگر بوده که جهت برگزاری مسابقات نزاع و مبارزه سگ‌ها وارد شهرستان گلوگاه در استان مازندران شده بودند.

لازم به ذکر است، طی روزهای اخیر انتشار تصاویر نزاع و مبارزه خونین سگ‌ها در فضای مجازی موجی از ناراحتی و اعتراض مردمی را درپی داشته است.

گفتنی است، پیش‌نویس قانون منع حیوان‌آزاری که تدوین آن از اواخر سال ۹۴ آغاز شد ابتدا در قالب لایحه از سازمان حفاظت محیط زیست به هیئت دولت راه یافت. لایحه‌ای که تعلل دولت در ارسال آن به مجلس شورای اسلامی سبب شد این پیش‌نویس سال گذشته با پیگیری‌های فراکسیون محیط زیست مجلس، در قالب طرح به مجلس ارائه شود. اما این طرح که شهریور سال گذشته در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد تا به امروز در کمیسیون حقوقی مجلس معطل مانده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید