خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی دو زندانی از اعدام در تهران و هارونی

رهایی دو زندانی از اعدام در تهران و هارونی

خبرگزاری هرانا – دو زندانی در شهرهای تهران و هارونی که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت و یا کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از همشهری، یک زندانی در تهران از چوبه دار رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، درگیری بین دو جوان که نسبت فامیلی با یکدیگر داشتند، منجر به مرگ یکی از آنها شد. متهم به قتل جوانی ۲۰ ساله بود که تحت تعقیب پلیس پایتخت قرار گرفت و در نهایت شناسایی و بازداشت شد.

جوان ۲۰ ساله در بازجویی‌ها به قتل پسر عمه‌اش اقرار و انگیزه‌اش را انتقام‌جویی عنوان کرد.

او گفت: من و پسر عمه‌ام مدت‌ها بود که با یکدیگر اختلاف داشتیم. روز حادثه به صورت اتفاقی او را در خیابان دیدم و با هم درگیر شدیم. با چاقویی که همراهم بود ضربه‌ای به او زدم. هدفم این بود که از او زهرچشم بگیرم اما پسر عمه‌ام جانش را از دست داد. حالا به‌شدت پشیمانم و از مرگ او متاثر شده‌ام.

وی پس از بازسازی صحنه قتل، روانه زندان شد و مدتی بعد در دادگاه کیفری پای میز محاکمه رفت.

در جلسه دادگاه عمه و شوهر عمه‌اش خواستار اعدام او شدند و قضات دادگاه متهم را به اعدام محکوم کردند. حکم صادر شده به تأیید قضات دیوان عالی کشور رسید و پس از نهایی شدن رأی، پرونده به شعبه چهارم اجرای احکام دادسرای جنایی فرستاده شد تا مقدمات اجرای حکم فراهم شود.

درحالی‌که پرونده پیش روی قاضی مریم خلیفه، دادیار شعبه چهارم اجرای احکام دادسرای جنایی تهران بود، تیم صلح و سازش تلاش خود را برای جلب رضایت اولیای دم آغاز کردند. رایزنی‌ها سرانجام نتیجه داد و اولیای دم شروطی برای بخشش متهم به قتل گذاشتند.

آنها شرط اولشان دریافت دیه بود که متهم با کمک خیرین و خانواده‌اش توانست پول دیه را تهیه کند. شرط بعدی اولیای دم این بود که متهم به قتل پس از آزادی از تهران خارج شود و به هیچ عنوان در جمع‌های فامیلی مانند مراسم عروسی، عزاداری شرکت نکند؛ حتی چنانچه آنها در شهری بودند، متهم نباید در آنجا برود.

به این ترتیب جوان محکوم به اعدام شروط عمه و شوهرعمه‌اش را پذیرفت و از مجازات مرگ رهایی یافت.

رهایی یک زندانی از چوبه دار در هارونی

به گزارش فارس، معاون قضایی دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف چهارمحال و بختیاری، از بخشش یک زندانی محکوم به اعدام در شهر هارونی خبر داد.

کرم شیخ‌پور اظهار کرد: در پی وقوع یک درگیری در سال ۱۳۹۵، شخصی در شهر هارونی از توابع بخش لاران در استان چهارمحال و بختیاری مرتکب قتل و سپس توسط مرجع قضایی به اعدام محکوم شد.

شیخ‌پور افزود: متهم به قتل پس از چهار سال با رضایت اولیای دم از اعدام رهایی یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید