خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  افسانه عظیم زاده با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد

افسانه عظیم زاده با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – افسانه عظیم زاده، فعال حقوق کودک امروز سه‌شنبه ۷ بهمن‌ماه با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین آزاد شد. خانم عظیم زاده روز دوشنبه ۲۴ آذرماه در بیمارستان میلاد تهران و در شرایطی بازداشت شد که جهت پیگیری وضعیت بیماری قلبی مادرش به این بیمارستان مراجعه کرده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عصر امروز سه‌شنبه ۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۹، افسانه عظیم زاده، فعال حقوق کودک از بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین آزاد شد.

آزادی خانم عظیم زاده با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

افسانه عظیم زاده روز دوشنبه ۲۴ آذرماه توسط نیروهای امنیتی در مقابل چشمان پدر و مادرش بازداشت شد. بازداشت خانم عظیم زاده در بیمارستان میلاد تهران و در شرایطی صورت گرفت که وی جهت پیگیری وضعیت بیماری قلبی مادرش به این بیمارستان مراجعه کرده بود. ماموران امنیتی پس از بازداشت، منزل او و همچنین منزل مادری‌اش را مورد بازرسی قرار داده و برخی از وسایل شخصی او را ضبط کرده و با خود بردند.

خانواده عظیم زاده در تاریخ ۲۹ آذرماه پس از مراجعه به دادسرای اوین از نگهداری فرزندشان در بند دو الف زندان اوین مطلع شدند.

تا زمان تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه وی اطلاعی در دست نیست.

افسانه عظیم زاده از موسسین جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان در سال ۱۳۸۲ است. وی بیش از ۱۵ سال در زمینه آموزش و مددکاری کودکان کار فعالیت کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید