خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  پرونده مرگ آسیه پناهی؛ معاون اجرائیات شهرداری به حبس تعلیقی محکوم شد

پرونده مرگ آسیه پناهی؛ معاون اجرائیات شهرداری به حبس تعلیقی محکوم شد

خبرگزاری هرانا – دادستان کرمانشاه اعلام کرد که متهم پرونده مرگ آسیه پناهی که در پی تخریب خانه‌اش جان باخت به حکم دادگاه ۱۰ درصد در مرگ او مقصر شناخته شده و در نهایت از بابت اتهامات “قتل شبه عمد و “حمل غیرمجاز گاز اشک‌آور” به ۱۸ ماه حبس تعلیقی محکوم شد. اردیبهشت‌ماه امسال، اعتراض یک زن ۵۵ ساله در کرمانشاه به نام آسیه پناهی، نسبت به تخریب خانه‌اش، موجب ضرب و شتم وی توسط ماموران شهرداری شد که این زن به علت شدت جراحات وارده پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تابناک، دادستان کرمانشاه اعلام کرد که متهم پرونده مرگ آسیه پناهی که در پی تخریب خانه‌اش جان باخت، به ۱۸ ماه حبس تعلیقی محکوم شد.

شهرام کرمی، دادستان کرمانشاه در خصوص آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده مرگ آسیه پناهی اعلام کرد: “پس از تشکیل پرونده قضایی برای این حادثه، بررسی کارشناسی علت اصلی فوت آن مرحومه مقداری طول کشید. طبق اعلام پزشکی قانونی آسیه پناهی در اثر سکته قلبی فوت کرده بود، اما استرس ناشی از عملیات شهرداری و سوء مدیریت صحنه نیز ۱۰ درصد در علت مرگ او تاثیر داشته است”.

وی ادامه داد: “با اعلام وصول نتیجه پزشکی قانونی و تایید تاثیر سوء مدیریت شهرداری در ماجرا و به جهت بکارگیری اسپری غیرمجاز در محل، قرار جلب صادر و از ناحیه دادستان هم یک کیفرخواست صادر شد. سرانجام در دادگاه بدوی شعبه کیفری ۲، حکمی مبنی بر ۱۸ ماه حبس بابت هر دو اتهام علاوه بر پرداخت دیه برای معاون اجرائیات شهرداری کرمانشاه صادر شد”.

شهرام کرمی عنوان کرد: “به عنوان دادستان کرمانشاه به این رای اعتراض کردم، چراکه بازتاب اجتماعی و عملیات روانی این پرونده زیاد بود، برای همین تقاضای تشدید مجازات را داشتم، لذا پرونده به دادگاه تجدید نظر رفته و در آنجا هم حکم را تایید کرده، اما گویا در بحث حبس قائل به تعلیق شده است”.

در تاریخ ۳۰ اردیبهشت، اعتراض یک زن ۵۵ ساله در کرمانشاه به نام آسیه پناهی، نسبت به تخریب خانه نوسازش، موجب ضرب و شتم وی توسط ماموران شهرداری شد که این زن به علت شدت جراحات وارده پس از انتقال به بیمارستان جان خود را را دست داد.

پیشتر رئیس سازمان بازرسی کل کشور در زمینه تخریب محل سکونت آسیه پناهی و مرگ وی گفته بود؛ ماموران شهرداری فاقد دستور قضایی تخریب بودند و برای اینکه مقاومت متوفی را بشکنند تا مانع تخریب آلونک نشود، از اسپری فلفل غیرمجاز استفاده کرده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید