خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها  >  دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۵ بهمن، شماری از پرستاران بیمارستان میلاد تهران در محوطه بیمارستان، جمعی از فارغ التحصیلان کاردانی رشته بهداشت و دهان در مقابل ساختمان استانداری کهگیلویه و بویراحمد، گروهی از شهروندان ساکن ایرانشهر در مقابل مسجد جامع نور این شهر و تعدادی از کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد بناب در ساختمان اداری این دانشگاه، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز یکشنبه ۵ بهمن ۹۹، شماری از پرستاران بیمارستان میلاد تهران، در اعتراض به شرایط شغلی خود، در محوطه بیمارستان دست به تجمع زدند۔

یکی از معترضان با بیان اینکه حق کرونا به ما پرداخت نشده است، گفت: کارانه ما مدتهاست ثابت مانده و افزایش دستمزد پرستاران شامل حال ما نشده است.

این پرستاران در عین حال، خواستار اجرای قوانین بر زمین مانده مانند قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری هستند و افزودند: “این قانون علیرغم گذشت چهارده سال از تصویب، هنوز اجرایی نشده است. در عین حال، حقوقی که پرستاران بیمارستان‌های دیگر دارند مانند حق کرونا، علیرغم مطالبه‌گری بسیار، به ما پرداخت نمی‌شود.”

تجمع فارغ التحصیلان رشته بهداشت و دهان استان کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش تسنیم، امروز یکشنبه ۵ بهمن ۹۹، جمعی از فارغ التحصیلان کاردانی رشته بهداشت و دهان در اعتراض به عدم استخدام و بیکاری خود، در مقابل ساختمان استانداری کهگیلویه و بویراحمد تجمع کردند.

یکی از معترضان در این خصوص گفت: “فارغ التحصیل از رشته‌ کاردانی بهداشت دهان از دانشگاه علوم پزشکی یاسوج هستیم (بورسیه و متعهد به خدمت ۶ ساله به مناطق محروم استان) که سال۹۷ فارغ التحصیل شدیم و طبق تعهد باید بلافاصله به کار گرفته می شدیم. اما بعد از استعفای وزیر سابق که حامی این رشته‌ کاربردی بود، شرایط کشوری تغییر کرد و اجرای تعهد ما نسبت به خدمت در مناطق روستایی به تعویق افتاد.”

وی افزود: “به تدریج فارغ التحصیلان این رشته در استان‌ها با حمایت دانشگاه‌های علوم پزشکی جذب شدند و هم اکنون در اکثر استان‌ها فارغ التحصیلان این رشته مشغول بکار هستند. با وجود مراجعات مکرر و درخواست از مسئولان برای اعلام نیاز به وزارت، حاضر به همکاری نیستند و ما همچنان بلا تکلیف هستیم.”

این شهروند معترض بیان کرد: “هدف از تاسیس این رشته خدمت به روستاهای محروم تمرکز بر روی وضعیت بهداشت دهان و دندان گروه کودکان ۶ تا ۸ سال که با اولین دوره‌ رویش دندان دائمی روبه‌رو و مادران باردار که در معرض پوسیدگی حاد هستند و امکاناتی در روستا برای رسیدگی ندارند و مجبورند در مراکز شهری هزینه‌های گزاف دندان‌پزشکی بپردازند، است.”

تجمع شماری از شهروندان در ایرانشهر

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، امروز یکشنبه ۵ بهمن ۹۹، گروهی از شهروندان ساکن ایرانشهر در اعتراض به تخریب مصلای اهل سنت این شهر در مقابل مسجد جامع نور ایرانشهر تجمع کردند.

در این گزارش آمده است، مصلای اهل سنت این شهر بامداد روز شنبه ۴ بهمن ماه، با حکم مصطفی محامی نماینده علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی، در استان سیستان و بلوچستان و با همکاری شورای تامین و نیروهای مسلح تخریب شده است.

تخریب این مسجد واکنش‌های متعددی را در پی داشته است.

تجمع کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد بناب

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۵ بهمن ۹۹، تعدادی از کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد بناب، در ساختمان اداری این دانشگاه دست به تجمع اعتراضی زدند.

معترضان علت اجتماع خود را اعتراض به عدم دریافت مطالبات مزدی دو ماهه خود عنوان کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید