خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  صدور حکم اعدام برای ۳ متهم در تهران و مشهد

صدور حکم اعدام برای ۳ متهم در تهران و مشهد

خبرگزاری هرانا – سه زندانی در شهرهای مشهد و تهران در دو پرونده جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شدند. همچنین رییس کل دادگستری استان مازندران از رهایی ۳۳ زندانی از اعدام طی سال جاری در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک زندانی توسط شعبه ششم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی، از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شد.

رسیدگی به این پرونده، در تاریخ ۱۸ بهمن ۹۸ به دنبال فوت یک نوجوان ۱۷ ساله طی نزاع دسته جمعی در خیابان حر ۱۹ مشهد آغاز شد. پنج متهم در این خصوص بازداشت و مورد محاکمه قرار گرفتند.

سعید، متهم اصلی پرونده طی اعترافات خود گفت: “به تازگی با دختری از اهالی محل و به صورت غیررسمی صیغه محرمیت خوانده بودیم و قرار بود روز شنبه (روز بعد از وقوع قتل) برای ثبت محضری ازدواجمان اقدام کنیم اما آن روز باتری گوشی برادر عروس گم شد و مهدی به دو نفر از بستگانش شک کرد که آن ها باتری گوشی او را برداشته اند تا این که صبح روز جمعه همان افراد به در منزل پدرزنم آمدند و محکم به در حیاط می کوبیدند. من از اختلافات آن ها اطلاعی نداشتم ولی زمانی که برای فروش گوشی قصد رفتن به جمعه بازار را داشتم درگیری بین ما رخ داد و من هم قمه را از کمرم بیرون کشیدم و ضربه ای به قفسه سینه محمد زدم! که بعد فهمیدم فوت کرده است”.

وی ادامه داد: “درگیری زمانی رخ داد که قصد رفتن به جمعه بازار را داشتیم که میلاد و محمد و محسن با موتور آمدند آن ها قفل فرمان، چوب و تکه آهن در دست داشتند”.

نهایتا پس از برگزاری چندین جلسه محاکمه با حضور وکلای مدافع و مشورت های قضایی، سعید به اتهام قتل «محمد-ح» به اعدام، از بابت ضربات غیرکشنده به پرداخت دیه و به دلیل شرکت در نزاع دسته جمعی به زندان طویل المدت محکوم شد.

همچنین بر اساس رای قضات دادگاه کیفری یک خراسان رضوی، چهار متهم دیگر این پرونده به اتهام شرکت در نزاع منجر به قتل به اشد مجازات های قانونی و همچنین پرداخت دیه محکوم شدند.

رای صادر شده قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است.

صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران

به گزارش جوان آنلاین، دو متهم در تهران از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شدند.

بر اساس این گزارش، ۲۹‌ تیر ‌۹۸، مأموران پلیس تهران جسد مرد ۳۰‌ ساله ای به نام سعید را در حاشیه شهر کشف کردند که با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده‌بود. با انتقال جسد به پزشکی قانونی، پلیس در روند تحقیقات به همسر سعید به نام مهتاب و مرد جوانی به نام کوروش مظنون شد. به این ترتیب کوروش بازداشت شد و به قتل با همدستی دوستش اعتراف کرد.

او در شرح ماجرا گفت: “با مهتاب در فضای مجازی آشنا شدم تا اینکه به هم علاقه‌مند شدیم. می‌خواستم با مهتاب ازدواج کنم که متوجه شدم او متأهل است. قصد داشتم رابطه‌ام را با او قطع کنم، اما او گفت که شوهرش مرد بداخلاقی است و پیشنهاد قتل شوهرش را داد”.

متهم ادامه داد: “سعید نگهبان خوابگاه دختران بود، اما به عنوان پیک موتوری هم کار می‌کرد. روز حادثه از او خواستیم بسته‌ای را به محلی در نزدیکی کوره آجرپزی ببرد. سپس همراه دوستم به همان محل رفتیم و با آمدن سعید از او خواستیم همسرش را طلاق بدهد. همین باعث درگیری شد و در آن درگیری چند ضربه چاقو زدم. مقتول قصد فرار داشت که دوستم نیز به او چند ضربه زد”.

در پی اعترافات، دو متهم پرونده از سوی دادگاه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شدند. همچنین همسر مقتول به اتهام معاونت در قتل به حبس محکوم شد.

از ابتدای سال جاری؛ رهایی ۳۳ زندانی از اعدام در مازندران

به گزارش میزان، رییس کل دادگستری استان مازندران از رهایی ۳۳ زندانی از اعدام طی سال جاری در این استان خبر داد.

وی اعلام کرد: “با تلاش‌های شورای حل اختلاف دادگستری استان مازندران در سال جاری تاکنون ۳۳ پرونده قتل منجر به صلح و سازش و رهایی متهم از چوبه دار گردید”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید