خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  بازداشت یک شهروند در شهرستان ایرانشهر

بازداشت یک شهروند در شهرستان ایرانشهر

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۵ بهمن ماه، یک شهروند اهل شهرستان ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رسانک، امروز یکشنبه ۵ بهمن ماه ۱۳۹۹، یک شهروند اهل شهرستان ایرانشهر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

بر اساس این گزارش، هویت این شهروند عبدالناصر بهادرزهی (ریگی) فرزند کوهی معروف به جلال، اهل شهرستان ایرانشهر عنوان شده است.

به گفته یک منبع مطلع: “حوالی ساعت ۹ صبح، نیروهای امنیتی با یک خودروی پژو ۴۰۵ سفید رنگ، با شیشه های دودی و پلاک شخصی عبدالناصر را در خیابان بهشتی بازداشت و بدون هیچگونه توضیحی با خشونت و زور، سوار بر خودرو کرده و با خود بردند”.

این منبع افزود: “عبدالناصر در تاریخ ۱۸ دی ماه نیز توسط نیروهای اطلاعات سپاه ایرانشهر احضار و ساعت ها مورد بازجویی قرار گرفته بود”.

این منبع ادامه داد: ”این شهروند به همراه چند تن دیگر از فعالین مذهبی قصد داشتند در جلسه‌ای در رابطه با «تخریب فنداسیون مصلای اهل سنت ایرانشهر» در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شرکت کند“.

تا زمان تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت، نهاد بازداشت کننده و اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی در دست نیست.

عبدالناصر از فعالان اجتماعی و عضو سفیران مدرسه ساز بلوچستان است که در زمان اعتراضات مردمی شهر ایرانشهر به تجاوز دختران این شهر نیز بازداشت و پس از حدود یک ماه بی خبری از بازداشتگاه اطلاعات سپاه در زاهدان آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید