خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, زندانیان  >  سعید سنگر، زندانی سیاسی زندان ارومیه به ۱۱ ماه حبس محکوم شد

سعید سنگر، زندانی سیاسی زندان ارومیه به ۱۱ ماه حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – سعید سنگر، زندانی سیاسی زندان ارومیه، توسط دادگاه انقلاب این شهر به ۱۱ ماه حبس محکوم شد. آقای سنگر که بیش از ۲۰ سال است در زندان ارومیه بسر می‌برد فروردین‌ماه امسال از بابت پرونده‌ای که در دوران حبس برای وی گشوده شده به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شد که این حکم در دیوان عالی کشور نقض و پرونده وی جهت محاکمه مجدد به شعبه هم عرض ارجاع داده شد. این در حالی است که دوران محکومیت وی به اتمام رسیده و حدود دو سال بیش از دوران محکومیت تحمل حبس کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، دادگاه انقلاب ارومیه سعید سنگر، زندانی سیاسی محبوس در زندان این شهر را به ۱۱ ماه حبس محکوم کرد.

این حکم توسط شعبه اول دادگاه انقلاب ارومیه صادر و روز سه‌شنبه ۳۰ دی‌ماه پس از حضور آقای سنگر در دادگاه به وی ابلاغ شده است.

جلسه رسیدگی به اتهامات سعید سنگر در روز دوشنبه ۲۹ دی ۹۹، به صورت آنلاین برگزار شده و اتهام مطروحه علیه او تبلیغ علیه نظام و به نفع گروههای مخالف نظام، عنوان شده است

آقای سنگر اواخر فروردین ماه سال جاری از بابت پرونده‌ای که در دوران حبس برای وی گشوده شده است، توسط دادگاه انقلاب ارومیه به ۱۵ سال حبس تعزیری دیگر محکوم شد.

این حکم در آبانماه ۹۹، توسط دیوان عالی کشور کشور نقض و پرونده وی جهت محاکمه مجدد به شعبه هم عرض ارجاع داده شد.

سعید سنگر در حالی که بیش از ۲۰ سال است در زندان ارومیه بسر می‌برد و دوران محکومیت او حدود دو سال پیش به اتمام رسید، همچنان از آزادی او جلوگیری می‌شود.

پیشتر نیز در سال ۹۶ پرونده ای با اتهام “تبلیغ علیه نظام” علیه وی گشوده شده بود که به دلیل فقدان مدرک، قرار منع تعقیب در این پرونده برای او صادر شد.

سعید سنگر، زندانی سیاسی متولد ۱۲ اردیبهشت ۱۳۵۲ است. او در تاریخ ۱۰ شهریور ۱۳۷۹بازداشت شد اما در پرونده‌اش ۸ آبان ۱۳۷۹ به عنوان تاریخ دستگیری ذکر شده است.

آقای سنگر در تاریخ ۲۸ آبان ۱۳۷۹ طی کمتر از دو ماه توسط شعبه یک دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی فاطمی، از بابت اتهام “محاربه از طریق عضویت در سازمان مجاهدین خلق” به اعدام محکوم شد. آقای سنگر پس از آن از بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین در تهران منتقل و تا سال ۸۲ در سلول انفرادی نگهداری شد. در آذرماه همان سال در مرحله تجدید نظر حکم وی با یک درجه تخفیف به حبس ابد تقلیل یافت و نهایتا به زندان ارومیه منتقل شد.

حکم حبس ابد این زندانی در تاریخ ۳ دی ماه ۹۵ توسط شعبه ۴ اجرای احکام سنندج به ۱۸ سال حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید