خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز دوشنبه ۲۹ دیماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۵ کارگر در شهرهای کرج و ساوه دچار حادثه شدند. طی این حوادث ۴ کارگر دچار مصدومیت شده و یک کارگر دیگر جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل تابناک، ۴ کارگر نانوایی در محمد شهر کرج دچار مصدومیت شدند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر کرج گفت: “به دنبال انفجار گاز در نانوایی واقع در محمد شهر منطقه گلستانگ در ساعت ۵:۳۰ صبح امروز، ۳ تیم از امدادگران، تیم های زنده یاب و سگ های جست‌و جو و نجات به محل حادثه اعزام‌ شدند”.

وی افزود: “در این حادثه ۴ کارگر نانوایی مصدوم شدند و بیشتر علائم ترس از حادثه داشتند توانستند خود را از حادثه به بیرون بکشند و یک پیرمرد که توسط نیروهای امدادی نجات پیدا کرد”.

وی تصریح کرد: “نفر دیگر در این حادثه یک زن مسن محبوس در زیر آوار بود که پس از ۳ ساعت تلاش پیکر بی جان او از زیر آوار به بیرون کشیده شد”.

مرگ یک کارگر در ساوه

به گزارش رکنا، یک کارگر ۳۶ساله ساوجی براثر سقوط ازساختمان جان باخت.

فرمانده انتظامی شهرستان ساوه با اعلام این خبر گفت: “در ساعت ۱۵:۲۴ روز شنبه با اعلام گزارشی به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ مبنی بر فوت مردی در پی سقوط از ارتفاع در هنگام کار در ساختمانی در یکی از محله‌های شهرستان، بلافاصله واحد‌های امدادی و انتظامی به محل اعزام شدند”.

علی اکبر عیسی آبادی افزود: “با حضور ماموران انتظامی در محل حادثه، مشخص شد کارگری ۳۶ ساله در هنگام کار در یک واحد ساختمانی نیمه کاره، بر اثر سقوط ناگهانی از طبقه چهارم، جان خود را از دست داده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید