خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  با حکم دادگاه انقلاب؛ دو شهروند اهل مهاباد مجموعا به ۷ سال حبس محکوم شدند

با حکم دادگاه انقلاب؛ دو شهروند اهل مهاباد مجموعا به ۷ سال حبس محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – سالار و سامان غزالی، شهروندان ساکن مهاباد، توسط دادگاه انقلاب این شهر مجموعا به تحمل ۷ سال حبس محکوم شدند. این شهروندان در تاریخ ۲۶ شهریورماه امسال بازداشت و پس از طی مراحل بازجویی به زندان مهاباد منتقل شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، دادگاه انقلاب مهاباد سالار و سامان غزالی دو شهروند اهل این شهرستان را مجموعا به تحمل ۷ سال حبس محکوم کرد.

بر اساس این حکم که توسط شعبه اول دادگاه انقلاب مهاباد به ریاست قاضی “جواد غلامی” صادر و روز شنبه ۲۷ دیماه به آنها ابلاغ شده است، این شهروندان هر یک به ۳ سال و ۶ ماه حبس محکوم شدند.

بر اساس این گزارش، اتهامات مطروحه علیه سالار و سامان غزالی که نسبت برادری با یکدیگر دارند، اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام و تبلیغ علیه نظام، عنوان شده است.

سالار و سامان غزالی روز چهارشنبه ۲۶ شهریورماه ۹۹، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و سپس به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل شدند. این شهروندان پس از ٧۵ روز بازجویی به زندان مهاباد انتقال یافتند. آنها طی مدت بازداشت از دسترسی به وکیل و ملاقات با خانواده محروم بودند.

جلسه رسیدگی به اتهامات این دو برادر اواسط دی‌ ماه در شعبه اول دادگاه انقلاب مهاباد برگزار شد.

سامان غزالی دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد جامعه شناسی دانشگاه بروجرد و سالار غزالی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد شیمی دانشگاه رازی کرمانشاه است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید