خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های دینی  >  تفتیش منزل تینا علوی، شهروند بهایی در کرج

تفتیش منزل تینا علوی، شهروند بهایی در کرج

خبرگزاری هرانا – منزل تینا علوی (عنایتی پور)، شهروند بهائی ساکن کرج روز دوشنبه ۲۲ دیماه توسط نیروهای امنیتی تفتیش و شماری از وسایل شخصی وی از جمله تلفن همراه، کامپیوتر و لوازم کار او را ضبط شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۲۲ دیماه ۱۳۹۹، منزل تینا علوی، شهروند بهائی ساکن کرج توسط نیروهای امنیتی تفتیش شد.

ماموران ضمن بازرسی و تفتیش منزل این شهروند شماری از وسایل شخصی وی از جمله تلفن همراه، کامپیوتر و لوازم کار او را ضبط کرده و با خود برده‌اند.

تینا علوی (عنایتی پور)، شهروند بهایی ساکن کرج است که در زمینه فروش بدلیجات اشتغال دارد.

شهروندان بهائی در ایران از آزادی‌های مرتبط به باورهای دینی محروم هستند، این محرومیت سیستماتیک در حالی است که طبق ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی هر شخصی حق دارد از آزادی دین و تغییر دین با اعتقاد و همچنین آزادی اظهار آن به طور فردی یا جمعی و به طور علنی یا در خفا برخوردار باشد.

بر اساس منابع غیررسمی در ایران بیش از سیصد هزار شهروند بهائی وجود دارد اما قانون اساسی ایران فقط اسلام، مسیحیت، یهودیت و زرتشتی گری را به رسمیت شناخته و مذهب بهائیآن را به رسمیت نمی‌شناسد. به همین دلیل طی سالیان گذشته همواره حقوق بهائیان در ایران به صورت سیستماتیک نقض شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید