خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  دو متهم در تهران مجموعا به ۱۹۸ ضربه شلاق محکوم شدند

دو متهم در تهران مجموعا به ۱۹۸ ضربه شلاق محکوم شدند

خبرگزار هرانا – دو متهم در تهران به دلیل داشتن رابطه خارج ازدواج در کنار سایر مجازات‌ها مجموعا به تحمل ۱۹۸ ضربه شلاق محکوم شدند. این حکم روز یکشنبه ۲۱ دیماه، به تایید دیوان عالی کشور رسید. این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزار هرانا به نقل از روزنامه ایران، دو متهم در تهران به دلیل داشتن رابطه خارج ازدواج در کنار سایر مجازات‌ها به تحمل مجموعا ۱۹۸ ضربه شلاق محکوم شدند.

بر اساس این گزارش، رسیدگی به این پرونده از دوازدهم شهریور سال ۹۳ به دنبال مراجعه زن جوانی به اداره پلیس اسلامشهر درباره ناپدیدشدن همسرش کامبیز شروع شد. لیلا ۳۰ ساله در شرح ماجرا به افسر پرونده گفت: “شوهرم از دیروز به خانه برنگشته است و از وی اطلاعی ندارم”.

کارآگاهان جنایی در پی تحقیقات گسترده از اقوام و برادر کامبیز دریافتند که این زوج با هم درگیری و اختلاف داشتند به دنبال این اطلاعات بود که آنها به لیلا ظنین شدند و سرانجام لیلا در بازجویی های پی در پی لب به اعتراف گشود و راز قتل همسرش را برملا کرد”.

وی گفت: “در فضای مجازی با کیوان آشنا شدم و کم کم به هم علاقه مند شدیم چندباری همدیگر را دیدیم اما شوهرم به من مشکوک شد و شروع به بدرفتاری کرد هرچه می گذشت اختلاف من و کامبیز بیشتر می شد وقتی موضوع را به کیوان گفتم او از من خواست شوهرم را به جای خلوتی بکشانم تا او را بکشیم. روز حادثه با کامبیز و دختر ۶ ساله ام به باغی در محمدشهر کرج رفتیم دقایقی بعد کیوان و دوستش ساسان هم به آنجا آمدند و شوهرم را با ضربه های چاقو به قتل رسانده داخل یک چاه که در وسط باغ بود، انداختند”.

به دنبال آن کیوان و ساسان نیز به اتهام مشارکت در قتل بازداشت شدند و در بازجویی های اولیه به ارتکاب قتل اعتراف کردند.

این سه متهم پس از انتقال به دادسرا و تکمیل تحقیقات و همچنین صدور کیفرخواست در دادگاه کیفری استان البرز تحت محاکمه قرار گرفتند.

زن جوان از بابت اتهام معاونت در قتل به ۱۵ سال حبس شد و کیوان و ساسان، که به مشارکت در قتل متهم شدند، به شرط پرداخت یکصدمیلیون تومان دیه موفق به کسب رضایت شدند.

همچنین زن جوان و کیوان به دلیل داشتن رابطه خارج ازدواج هرکدام به تحمل ۹۹ ضربه شلاق محکوم شدند.

کیوان و ساسان پس از واریز یکصد میلیون تومان از نظر جنبه عمومی جرم در همین شعبه تحت محاکمه قرار گرفتند وهر کدام به ده سال حبس محکوم شدند. احکام صادر شده پس از سه نوبت رسیدگی به این پرونده صبح روز گذشته از سوی قضات شعبه ۱۷ دیوان عالی کشور تایید شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید