خبرگزاری هرانا

    خانه  > کودکان  >  عامل آزار یک کودک معلول در شهرستان قزوین بازداشت شد

عامل آزار یک کودک معلول در شهرستان قزوین بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۲۱ دی، عامل آزار یک کودک معلول در روستای اک قزوین توسط پلیس بازداشت شد. روز گذشته ویدیویی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که در آن یک کودک معلول توسط ناپدری اش مورد آزار قرار میگیرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، امروز یکشنبه ۲۱ دی ۹۹، با تلاش نیرو‌های بهزیستی و دادستانی تاکستان، عامل آزار کودک معلول در روستای اک  قزوین شناسایی و بازداشت شد۔

بر اساس این گزارش، روز گذشته فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد کودکی، دارای معلولیتِ سندروم داون مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

علیرضا وارثی مدیرکل بهزیستی استان قزوین در این خصوص گفت: “در پی انتشار فیلمی در فضای مجازی، مبنی بر آزار و اذیتِ یک کودک معلول، با نهایت تاسف و تاثر مطلع شدیم که کودک معلول، توسط فردی ناشناس مورد آزار و اذیت جسمی قرار گرفته و تصاویر دلخراش و متاثر کننده‌ی آن نیز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است”.

وی ادامه داد: “با بررسی‌های به عمل آمده و بر اساس فیلم منتشر شده، مشخص شد که این کودک‌آزاری در شهر تاکستان صورت گرفته است، لذا مراتب بصورت جدی و اورژانسی در دستور کار اورژانس اجتماعی، حراست، بازرسی و اداره بهزیستی شهرستان قرار گرفت، ولی هیچگونه نشانه‌ای از اینکه محل وقوع معلول‌آزاری، با مراکز نگهداری توانبخشی بهزیستی شهرستان تاکستان و یا اینکه با مراکز نگهداری بهزیستی با مشخصات داخل تصویر تطبیق داشته باشد تاکنون به دست نیامده است، لذا به همین خاطر، موضوع سریعا به استحضار دادستانی شهرستان تاکستان رسید تا پیگیری‌های لازم در دستور کار حوزه قضایی قرار گیرد”.

نهایتا متهم این پرونده که ناپدری این کودک بود، توسط نیروهای پلیس بازداشت و به کلانتری منتقل شد.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید