خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم دو تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم دو تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ۱۸ دی، جمعی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در مقابل دفتر مدیریت این شرکت و شماری از سردفترداران اسناد رسمی شیراز موسوم به دفاتر ماده ۳۳، در این شهر، با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹، جمعی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل دفتر مدیریت این شرکت، دست به تجمع زدند۔

یوسف بهمنی، یکی از کارگران حاضر در تجمع میگوید که فعالین کارگری هفت تپه توسط مدیران این شرکت، تحت فشار قرار دارند و این تجمع در حمایت از آنها برگزار شده است.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

تجمع سردفترداران ماده ۳۳ شیراز

روز پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹، شماری از سردفترداران اسناد رسمی شیراز موسوم به دفاتر ماده ۳۳، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در این شهر تجمع کردند.

معترضان علت اجتماع خود را اعتراض به مصوبه شورای پنجم که به بیکاری این افراد منجر می شود، عنوان کردند.

بر اساس این گزارش، دفاتر ماده ۳۳ با مصوبه شورای شهر شیراز و پس از طی دوره های آموزشی و کارآموزی طولانی مدت راه اندازی شده اند و همانند دفاتر پیشخوان و سایر واگذاری ها هر ساله تمدید می شوند، ضمن اینکه صراحتاً در مصوبه ذکر گردیده که قرارداد با رعایت مفاد مصوبه قابل تمدید است. دفاتر با مصوبه شورای شهر بوجود آمده اند و مصوبه شورای شهر بدون ابطال از مسیر قانونی لازم الاجراست. این دفاتر با قرارداد نیامده اند که با قرارداد بروند و تمدید سه باره قرارداد بر اساس مصوبه وظیفه شهرداری است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید