خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز جمعه ۱۹ دیماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۴ کارگر در استان های قزوین و خراسان جنوبی دچار حادثه شدند. طی این حوادث ۳ کارگر دچار مصدومیت شده و یک کارگر دیگر جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، روز چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹، در جریان حادثه ای که در یکی از شرکت‌های تصفیه روغن در چرم‌شهر بویین‌زهرا رخ داد، یک کارگر دچار مصدومیت شد.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “بر اساس گفته‌های شاهدان عینی، این حادثه هنگامی رخ داده است که یکی از کارگران که برای نظافت به داخل دیگ روغن رفته بود به دلیل استشمام گاز سمی دچار گاز گرفتگی شده و بیهوش می‌شود. همکار او که خارج از دیگ روغن مشغول کار بود با مشاهده این اتفاق طبیعتا اقدام به نجات وی می‌کند که او هم همانند همکارش دچار بی‌حالی می‌شود. در ادامه سایر کارگران با مطلع شدن از این موضوع به عنوان نفر سوم وچهارم اقدام به کمک همدیگر می‌کنند که متاسفانه در این حادثه نفرات اول، دوم و چهارم جان خود را از دست می‌دهند اما نفر سوم به محض اطلاع از گاز گرفتگی سریعا خود را به بیرون می‌کشد و با اقدامات امدادی به موقع سایر کارگران خوشبختانه جان سالم به در می‌برد”.

روز چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹، مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین از فوت سه کارگر طی این حادثه خبر داده بود.

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در خراسان جنوبی

به گزارش رکنا، امروز جمعه ۱۹ دی ۱۳۹۹، بر اثر ریزش دیواره معدن سنگ شجر زیرکوه واقع در خراسان جنوبی، ۲ کارگر مصدوم شدند و ۱ کارگر ۱۸ ساله جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، بر اثر ریزش دیواره معدن سنگ شجر زیرکوه تابحال ۳ نفر کشته و تعدادی مصدوم شده اند.

حال یکی از مصدومان این حادثه وخیم گزارش شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید