خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  مژگان اسکندری از زندان قرچک ورامین آزاد شد

مژگان اسکندری از زندان قرچک ورامین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – مژگان اسکندری، زندانی سیاسی روز سه‌شنبه ۱۶ دیماه به صورت زودهنگام از زندان قرچک ورامین آزاد شد. خانم اسکندری پیشتر در جریان اعتراضات آبان ۹۸ بازداشت و همراه با چهار شهروند دیگر ازجمله امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی در دادگاه انقلاب تهران محاکمه شدند. خانم اسکندری نهایتا در این پرونده به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه ۱۶ دیماه ۱۳۹۹، مژگان اسکندری، زندانی سیاسی به صورت زودهنگام از زندان قرچک ورامین آزاد شد.

مژگان اسکندری، در تاریخ ۱۹ آذرماه ۱۳۹۸ به دلیل شرکت در اعتراضات سراسری آبان ۹۸ در تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. او پس از مدتی نهایتا با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه یکی از نهادهای امنیتی در تهران به زندان قرچک ورامین منتقل شد.

مژگان اسکندری مدتی بعد همراه با چهار شهروند دیگر ازجمله امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی، محمد رجبی و “شیما ر” در دادگاه انقلاب تهران محاکمه شدند. خانم اسکندری نهایتا توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد.

این حکم پس از تسلیم به رای و عدم اعتراض به رای صادره به ۲ سال و ۳ ماه زندان تقلیل یافت.

پیشتر یک منبع نزدیک به خانواده خانم اسکندری در خصوص بازداشت وی به هرانا گفته بود: “مژگان اسکندری در جریان اعتراضات آبان ماه در یکی از خیابان‌های تهران با سعید تمجیدی و محمد رجبی آشنا می‌شود و پیش از این آشنایی نداشته‌اند. در حین همین همراهی کوتاه مدت ماموران این افراد را به همراه هم بازداشت کرده‌اند.”

مژگان اسکندری، فرزند عبدالرحیم، متولد ۱۳۴۷ است.

لازم به اشاره است اعتراضات آبان‌ماه، به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز جمعه ۲۴ آبان‌ماه ۹۸ با اعلام افزایش بی سابقه قیمت بنزین در ده‌ها شهر ایران با حضور بی سابقه معترضین در خیابان‌ها آغاز شد و برای چند روز ادامه یافت. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی وقت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز، آمار بازداشتی های اعتراضات این اعتراضات را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد. بر اساس گزارشات نهادهای مدافع حقوق بشر صدها تن نیز در پی این اعتراضات خونین جان باختند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید