خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت وحید باقری در زندان تهران بزرگ

گزارشی از آخرین وضعیت وحید باقری در زندان تهران بزرگ

خبرگزاری هرانا – وحید باقری، یکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸ دوران محکومیت خود را در زندان تهران بزرگ سپری می‌کند. آقای باقری پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده که از این میزان مجازات اشد یعنی ۵ سال زندان برای او قابل اجرا است. این زندانی سیاسی با گذشت حدود ۱ ماه و نیم از درگذشت برادرش از اعزام به مرخصی جهت شرکت در مراسم او محروم مانده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، وحید باقری دوران محکومیت خود را در زندان تهران بزرگ سپری می‌کند.

آقای باقری در تاریخ ۷ آذر ۹۸ در جریان اعتراضات سراسری آبان ۹۸ توسط ماموران پلیس امنیت بازداشت و مدتی بعد با پایان مراحل بازجویی به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

وحید باقری نهایتا توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه از بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور” به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد، یعنی ۵ سال از زندان از بابت اتهام ” اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور” برای او قابل اجرا است.

این زندانی سیاسی با گذشت حدود ۱ ماه و نیم از درگذشت برادرش از اعزام به مرخصی جهت شرکت در مراسم او محروم مانده است.

آقای باقری متولد ۱۳۶۸، متاهل و پدر دو فرزند است و پیش از بازداشت به عنوان کارگر مشغول به کار بود.

این زندانی سیاسی تا حدود یک هفته پیش دوران محکومیت خود را در تیپ ۲ زندان تهران بزرگ سپری می‌کرد اما هم‌اکنون به صورت تنبیهی و به دلیل حمایت از سایر زندانیان و نافرمانی مدنی به سالن قرنطینه این تیپ منتقل شده است.

لازم به اشاره است اعتراضات آبان ماه، به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ با اعلام افزایش بی سابقه قیمت بنزین در ده‌ها شهر ایران با حضور بی سابقه معترضین در خیابان‌ها آغاز شد و برای چند روز ادامه یافت. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی وقت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز، آمار بازداشتی های اعتراضات این اعتراضات را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد. بر اساس گزارشات نهادهای مدافع حقوق بشر صدها تن نیز در پی این اعتراضات خونین جان باختند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید