خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  دادگاه تجدیدنظر؛ زهرا ناظوری به یک سال حبس تعزیری محکوم شد

دادگاه تجدیدنظر؛ زهرا ناظوری به یک سال حبس تعزیری محکوم شد

خبرگزاری هرانا – شعبه ۲۳ دادگاه تجدیدنظر استان اصفهان محکومیت زهرا ناظوری، شهروند ساکن اصفهان و همسر عبدالرسول مرتضوی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین را عینا تایید کرد. خانم ناظوری پیشتر در مرحله بدوی توسط شعبه اول دادگاه انقلاب اصفهان به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دادگاه تجدیدنظر استان اصفهان محکومیت زهرا ناظوری، شهروند ساکن اصفهان را عینا تایید کرد.

بر اساس این حکم که در تاریخ ۱۳ دیماه ۱۳۹۹ توسط شعبه ۲۳ دادگاه تجدیدنظر استان اصفهان به ریاست قاضی حمیدرضا امانی و با مستشاری جمشید قنبری، صادر و به وی ابلاغ شده است، خانم ناطوری از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی” به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

خانم ناظوری طی هفته جاری طی تماسی جهت تحمل دوره محکومیت خود به دادسرای عمومی و انقلاب اصفهان احضار شده است.

زهرا ناظوری، پیشتر در مرحله بدوی توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب اصفهان با مستشاری محمود بهرامی از بابت این اتهام به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

در حکم صادره توسط دادگاه انقلاب اصفهان آمده بود که این حکم بر اساس مواردی ازجمله “گزارش پلیس اطلاعات و امنیتی عمومی استان اصفهان، مستندات مکشوفه از تلفن همراه متعلق به وی و تهیه و انتشار کلیپ‌های ضد نظام در فضای مجازی صادر شده است.

به گفته یک منبع مطلع از وضعیت پرونده خانم ناظوری، در کلیه مراحل دادرسی و دادگاه در خصوص مصداق اتهام مطروحه علیه وی به مطالب وی در فضای مجازی در خصوص اعتراض به محکومیت همسرش عبدالرسول مرتضوی یکی از امضاکنندگان بیانیه‌ای با امضای ۱۴ تن از کنشگران مدنی مبنی بر استعفای علی خامنه‌ای استناد شده است.

عبدالرسول مرتضوی پیشتر توسط دادگاه انقلاب مشهد به ۲۶ سال حبس محکوم شده بود. از این میزان ۱۱ سال زندان به عنوان مجازات اشد در خصوص وی قابل اجراست. آقای مرتضوی هم‌اکنون دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری می‌کند.

آقای مرتضوی در تاریخ ۱۷ آبان ۱۳۹۹ به شعبه ۴ بازپرسی دادسرای اوین به ریاست مهدی خدابخشی احضار و در پرونده‌ای دیگر از بابت اتهامات “فعالیت تبلیغی علیه نظام و توهین به رهبری” با مصداق بیانیه‌ای معروف به “شمارش معکوس برای آزادی زندانیان سیاسی” مورد تفهیم اتهام قرار گرفت.

خانم ناظوری پیشتر در پرونده‌ای دیگر توسط شعبه اول دادگاه انقلاب اصفهان از بابت اتهام توهین به رهبری به دو سال حبس و از بابت اتهام توهین به روح الله خمینی به دو سال حبس محکوم شده بود که این حکم به مدت ۴ سال به حالت تعلیق درآمده بود.

زهرا ناظوری، فرزند حسن، متولد ۱۳۷۱ و شهروند ساکن اصفهان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید