خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۱۵ دیماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در حوادثی جداگانه در شهر ری، شیراز و تبریز دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، امروز دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹، یک کارگر ساختمانی در شهر ری به علت سقوط در دستگاه مخلوط کن مصالح دچار مصدومیت شد.

بر اساس این گزارش، ساعت ۱۱:۵۰ دقیقه صبح امروز کارگران ساختمانی در تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ از وقوع این حادثه خبر دادند که ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران بی درنگ گروه امداد و نجات ۱۷ را به محل حادثه واقع در شهر ری، خیابان ۲۴ متری، خیابان استخر اعزام کرد.

به گفته رسول جعفری فرمانده تیم امداد و نجات اعزامی: “مرد ۴۲ ساله ای بر روی دستگاه مخلوط کن مصالح در حال کار بود که به دلیل نا معلومی کنترل خود را از دست داده و به داخل دستگاه روشن در حال کار به عمق ۲ متر سقوط کرد به طوری که در داخل دستگاه از قسمت پا تا قفسه سینه در داخل ماسه فرو رفت و در همان جا گرفتار شد”.

وی ادامه داد: “خوشبختانه با هوشیاری کارگران حاضر در محل حادثه، به سرعت دستگاه مخلوط کن روشن و درحال کار را خاموش کرده و بلافاصله از سامانه ۱۲۵ در خواست کمک کردند”.

این فرمانده آتش نشانی تصریح کرد: “نیروهای آتش نشانی بلافاصله پس از بازدید و بررسی اولیه و با استفاده از ابزار مخصوص نجات اقدام به ایجاد فضا سازی کرده و کارگر محبوس شده را در حضور تیم پزشکی به سرعت به بیرون منتقل کردند”.

وی افزود: “خوشبختانه با تلاش آتش نشانان و هوشیاری کارگران ساختمانی، شخص دچار آسیب دیدگی جدی نشده و آتش نشانان نیز پس از تحویل شخص به عوامل اورژانس جهت انجام معاینات پزشکی، تذکرات ایمنی لازم را به کارگران ساختمانی گوشزد کردند”.

مصدومیت یک کارگر در شیراز

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، یک کارگر در شیراز دچار مصدومیت شد.

کارگری که در مخزن آب در ارتفاع ۱۲ متری سطح زمین گرفتار شده بود، با تلاش آتش نشانان نجات یافت.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: “این کارگر جوان که به منظور تمیز کردن دیواره داخلی مخزن آب به داخل آن رفته بود، در داخل مخزن گرفتار شده و قادر به خارج شدن از آن نبود”.

محمد هادی قانع افزود: “نیرو‌های نجات سازمان آتش نشانی با رعایت کامل موارد ایمنی توانستند خود را به مخزن آب که در ارتفاع ۱۲ متری قرار داشت برسانند و کارگر را به سلامت از داخل مخزن خارج و به سطح زمین انتقال دهند”.

مصدومیت راننده مترو در تبریز

به گزارش ایرنا، سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی از وقوع حادثه برای یکی از رانندگان مترو خبر داد.

وحید شادی نیا اظهار کرد: “حادثه قطار شهری تنها به مصدومیت یک از رانندگان مترو از ناحیه چشم انجامیده و مصدوم به بیمارستان نیکوکاری تبریز منتقل شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید