خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ دو کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ دو کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه ۱۳ دی، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، دو کارگر در شهرستان اراک و دستگاه حفاری ۴۶ فتح در استان خوزستان طی حوادثی جداگانه جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، امروز شنبه ۱۳ دی ماه ۹۹، سقوط از ارتفاع یک کارگر خدماتی در اراک منجر به مرگ او شد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: ‌در پی اعلام گزارشی مبنی بر سقوط کارگری در یکی از محله ‌های شهرستان اراک به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰، ماموران انتظامی و امدادی به محل حادثه اعزام شدند.

محمود خلجی افزود: با حضور ماموران انتظامی در محل و بنا بر اظهارات شاهدان، مشخص شد که کارگر جوان در حال نظافت شیشه‌های منزلی در طبقه چهارم یک ساختمان بوده که به علت بی احتیاطی و لیز خوردن به حیاط پرت و به شدت مجروح شده است.

او اضافه کرد: کارگر مصدوم ساعتی بعد از انتقال به مرکز درمانی به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد که در این خصوص پرونده تشکیل شده در حال سیر مراحل قانونی است.

مرگ یک کارگر دکلبانی ملی حفاری در اهواز

به گزارش نفت آنلاین، یکی از دکلبانان شرکت ملی حفاری نفت در دستگاه ۴۶ فتح بر اثر سقوط از ارتفاع جان باخت.

این دکلبان نظام طاهری نام داشته و بر اثر سقوط از مانکی‌بورد بر روی این دستگاه حفاری جان خود را از دست داده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید