خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت دو زندانی سیاسی در زندان نقده

گزارشی از آخرین وضعیت دو زندانی سیاسی در زندان نقده

خبرگزاری هرانا – بهزاد شهسوار و سیامند شهسوار دو زندانی سیاسی اهل ارومیه، از فروردین ماه سال جاری دوران محکومیت خود را در زندان نقده سپری می‌کنند. بهزاد و سیامند شهسوار پیشتر توسط دادگاه انقلاب ارومیه هر کدام به ۵ سال حبس محکوم شدند و این احکام در مرحله تجدیدنظر به ترتیب به ۳ سال و ۳ سال و نه ماه حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، بهزاد شهسوار و سیامند شهسوار دو زندانی سیاسی اهل ارومیه از ابتدای فروردین ۹۹، در زندان نقده تحمل حبس می‌کنند.

بهزاد شهسوار و‌ سیامند شهسوار از اهالی دیزج مرگور ارومیه هستند که اوایل دی ماه ۹۷ به هنگام سفر به اقلیم کردستان عراق در پایانه حاج عمران در مرز پیرانشهر پس از تفتیش وسایل شخصی شان بازداشت شدند. آنها در اواخر دی ماه ۹۷ با تمدید قرار بازداشت موقت به مدت دو ماه از بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه به زندان نقده منتقل شدند.

این شهروندان در دادگاه انقلاب محاکمه و هرکدام از بابت اتهام همکاری با یکی از احزاب اپوزیسیون، به پنج سال حبس محکوم و سپس با تودیع وثیقه، تا هنگام صدور رای دادگاه تجدیدنظر به صورت موقت آزاد شدند.

 در نهایت احکام پنج سال حبس بهزاد شهسوار و سیامند شهسوار در دادگاه تجدیدنظر به ترتیب به ۳ سال و ۳ سال و ۹ ماه حبس تعزیری تقلیل یافت.

بهزاد شهسوار فرزند میکائیل و سیامند شهسوار فرزند مصطفی، طی مراحل دادرسی از دسترسی به وکیل محروم بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید