خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  کوروش جلیل با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

کوروش جلیل با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – کوروش جلیل، شهروند اهل یاسوج روز پنجشنبه ۱۱ دیماه، با تودیع قرار وثیقه از زندان یاسوج آزاد شد. آقای جلیل صبح روز سه‌شنبه ۹ دیماه در پی احضار به سازمان اطلاعات سپاه این شهرستان بازداشت و یک روز بعد پس از تفهیم اتهام در شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب یاسوج به زندان این شهر منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۱۱ دیماه ۹۹، کوروش جلیل، شهروند اهل یاسوج به صورت موقت از زندان این شهر آزاد شد.

آزادی آقای جلیل با تودیع قرار وثیقه ۴۰ میلیون تومانی و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

کوروش جلیل صبح روز سه‌شنبه ۹ دیماه ۹۹ در پی احضار به سازمان اطلاعات سپاه این شهرستان بازداشت شد. ماموران امنیتی ساعاتی بعد منزل وی را مورد بازرسی قرار داده و شماری از وسایل شخصی او را ضبط کرده و با خود بردند. آقای جلیل روز دوشنبه طی یک تماس تلفنی به این نهاد امنیتی احضار شده بود.

این شهروند روز چهارشنبه ۱۰ دیماه از بازداشتگاه اطلاعات سپاه یاسوج به دادسرای عمومی و انقلاب این شهر و پس از تفهیم اتهام “توهین به رهبری” در شعبه دوم بازپرسی این دادگاه به زندان یاسوج منتقل شد.

آقای جلیل پیشتر نیز در تاریخ ۱۹ اردیبهشت طی ابلاغیه‌ای به شعبه ۵ دادسرای عمومی و انقلاب یاسوج فراخوانده شد و در تاریخ ۲۵ اردیبهشت امسال پس از حضور در شعبه ۵ دادسرای عمومی و انقلاب یاسوج با اتهامات توهین به رهبری، توهین به آیت الله خمینی و فعالیت تبلیغی علیه نظام مورد تفهیم اتهام قرار گرفت و با تودیع قرار کفالت ۷۰ میلیون تومانی موقتا و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

کوروش (یوسف) جلیل پیشتر نیز سابقه محکومیت دارد. آقای جلیل شهریورماه ۹۸ نیز در پرونده‌ای دیگر از بابت اتهامات “توهین به بنیانگذار و تبلیغ علیه نظام از طریق تشویش اذهان عمومی” به ۶ ماه حبس تعزیری و شلاق محکوم شد. مجازات صادره توسط این دادگاه به دلیل جوان بودن و فقدان سابقه کیفری وی به مدت ۳ سال به حالت تعلیق در آمده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید