خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  حیوان آزاری؛ بازداشت عامل کشتن یک قلاده سگ در تنگستان

حیوان آزاری؛ بازداشت عامل کشتن یک قلاده سگ در تنگستان

خبرگزاری هرانا – مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از بازداشت عامل کشتن یک قلاده سگ در شهرستان تنگستان خبر داد. به گفته او پس از انتشار ویدیویی که در آن یک نفر با چوب در مزرعه جان یک سگ را گرفت، اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تنگستان علیه او شکایت کرده و حکم جلب او از سوی دادگستری صادر شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، یک متهم به حیوان آزاری در شهرستان تنگستان که با چوب اقدام به کشتن یک قلاده سگ کرده بود بازداشت شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر افزود: “پس از انتشار ویدیوی حیوان آزار تنگستانی که در آن یک نفر با چوب در مزرعه جان یک سگ را گرفت، اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تنگستان علیه او شکایت کرد و حکم جلب او از سوی دادگستری صادر شد”.

فرهاد قلی‌نژاد ادامه داد: “با توجه به وقوع این‌گونه رفتارها در ارتباط با حیوانات، اجرای برنامه‌های آموزشی موثر برای فرهنگ سازی مقابله با این اقدامات ضروری است که در این راستا فعالیت‌های آموزشی از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست بوشهر آغاز شده است”.

حیوان آزاری، نوعی از اختلالات روانی، اجتماعی و بزهکاری است. بسیاری از کشورها حیوان آزاری را فی‌نفسه یک جرم قضایی می‌دانند، اما حیوان آزاری در ایران، جرم انگاری نشده است و قوانین موجود هم «قوانین زیست‌محیطی» هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید