خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  انتقال یک زندانی جهت اجرای حکم اعدام در زندان سنندج

انتقال یک زندانی جهت اجرای حکم اعدام در زندان سنندج

خبرگزاری هرانا – امروز پنجشنبه ۱۱ دی، یک زندانی محکوم به اعدام در زندان سنندج جهت اجرای حکم به یکی از سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شد. این زندانی که  پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده است، در مردادماه نیز جهت اجرای حکم منتقل شده و بعد از چند روز با گرفتن مهلت سه ماهه از اولیای دم، به بند بازگشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، امروز پنجشنبه ۱۱ دی ۹۹، سعید محمدی‌فرد، زندانی محکوم به اعدام جهت اجرای حکم به یکی از سلول‌های انفرادی زندان سنندج منتقل شد.

در این گزارش آمده است، اولیای دم برای عفو و بخشش این زندانی مبلغ چهار میلیارد تومان درخواست کردند که خانواده این زندانی تاکنون موفق به پرداخت دیه نشده اند.

این زندانی پیشتر نیز در تاریخ ۴ مرداد ۱۳۹۹، جهت اجرای حکم به یکی از سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شده و سپس با گرفتن مهلت از اولیای دم، به بند بازگشت.

بر اساس این گزارش سعید محمدی ‌فرد که پیشتر عضو نیروی زمینی ارتش بوده، در سال ٩۴ در سنندج یک شهروند اهل خرم‌آباد لرستان را به قتل رساند. وی سپس بازداشت و توسط دادگاه کیفری سنندج به اعدام محکوم شد و پرونده او به اجرای احکام شعبه دوم دادسرای انقلاب سنندج ارجاع داده شد.

سعید محمدی‌فرد ٣۵ ساله، اهل کرمانشاه، متأهل و دارای دو فرزند است.

بنابر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۲۰ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۲۰) دستکم ۲۳۶ شهروند اعدام شدند و ۹۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۲ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۱ حکم اعدام که در ملا عام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید