خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۹, 26th of January 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ ساعت ۲۰:۴۷:۰۲

    خانه  > slide, سایر گروهها  >  بازداشت حسین زاده شایع توسط نیروهای امنیتی در ماهشهر

بازداشت حسین زاده شایع توسط نیروهای امنیتی در ماهشهر

خبرگزاری هرانا – حسین زاده شایع (شناوى)، شهروند اهل شهرستان ماهشهر واقع در استان خوزستان روز یکشنبه ۳۰ آذرماه، توسط ماموران امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹، حسین زاده شایع (شناوى) شهروند اهل ماهشهر توسط اداره اطلاعات بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز منتقل شد.

ماموران که ساعت ۴ صبح روز یکشنبه با چندین خودرو منزل این شهروند را محاصره کرده بودند، در هنگام بازداشت اقدام به تفتیش منزل آقای زاده شایع کرده و برخی از وسایل شخصی او از جمله تلفن همراه، دوربین و کامپیوتر را ضبط کردند و با خود بردند.

یک منبع مطلع در این خصوص گفت: “آقای زاده شایع تا پیش از بازداشت در زمینه تصویربرداری از کنسرت‌ها و همکاری با فعالان فرهنگی فعالیت داشت و پیشتر نیز با فاطمه تمیمی همکاری کرده است.”

فاطمه تمیمی، شهروند اهل شهر چمران از توابع شهرستان بندر ماهشهر روز چهارشنبه ۱۹ آذرماه توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت و اخیرا با تودیع قرار وثیقه آزاد شده است. خانم تمیمی قصه‌ها، لالایی‌ها و ترانه‌ها به زبان عربی را جهت ثبت تاریخ شفاهی روستا به روستا جمع آوری می‌کرد.

تا زمان تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی در دست نیست.

حسین زاده شایع (شناوى)، ۴۲ ساله، اهل شهر طالقانی ماهشهر” است که از بیماری‌های روده، آسم شدید، عفونت و سنگ کلیه رنج می‌برد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید