خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز چهارشنبه ۱۰ دی، شماری از شهروندان معترض به وضعیت معیشتی در مقابل ساختمان پلی کلینیک شماره یک سازمان تامین اجتماعی تهران، جمعی از کارگران تجهیزات مکانیکی مجتمع نیشکر هفت تپه در مقابل ساختمان مدیریت تجهیزات این مجموعه و همچنین گروهی از کشاورزان شرق استان اصفهان در مقابل شرکت آب منطقه ای این استان، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱۰ دی ماه ۱۳۹۹، کارگران تجهیزات مکانیکی مجتمع نیشکر هفت تپه، در اعتراض به غیبت رد شده در فیش حقوقی برج هشتم امسال برای چند تن از همکارانشان، در مقابل ساختمان مدیریت تجهیزات دست به تجمع زدند.

چهار تن از کارگران نیشکر هفت تپه روز پنجشنبه ۸ آبان ماه، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت و دو روز بعد به زندان فجر دزفول منتقل، و نهایتا روز ۱۴ آبان با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند.

به گفته کارگران معترض، به دلیل عدم حضور چند روزه همکارانشان در محل کار، حق دریافت واریزی برج هشتم از این ۴ تن صلب شده و در فیش حقوقی برای آنها غیبت رد شده است.

همزمان مدیریت تجهیزات مجموعه مدعی شده است که تایم شیت های برج آبان ماه را برای ۴ کارگر مذکور نیز پر و ارسال کرده است و غیبت مندرجه با تصمیم حسین آمیلی نماینده مدیر عامل صورت گرفته است.

تجمع شهروندان معترض به وضعیت معیشتی در تهران

به گزارش خبرگزاری هرانا، روز سه‌شنبه ۹ دی‌ ماه ۹۹، جمعی از شهروندان در اعتراض به بحران وضعیت معیشتی خود، در مقابل ساختمان پلی کلینیک شماره یک سازمان تامین اجتماعی تهران تجمع اعتراضی برپا کردند.

معترضین ضمن رو نمایی از اعتراض نوشته ها و سر دادن شعارهایی از قبیل “غذا نیست، ترس نیست” و “‌باز یا بسته، ما گرسنه‌ایم”، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

تجمع کشاورزان شرق استان اصفهان

به گزارش ایمنا، روز دوشنبه ۸ دی ماه ۱۳۹۹، شماری از کشاورزان شرق استان اصفهان در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل شرکت آب منطقه ای اصفهان دست به تجمع اعتراضی زدند.

نماینده کشاورزان شرق اصفهان با بیان اینکه کشاورزان در اعتراض به عدم بازگشایی آب زاینده رود و تصفیه فاضلاب تجمع کرده‌اند، اظهار کرد: “کشاورزان اصفهان خواهان تعیین مقدار حقابه پایین دست و بالادست، ساماندهی بالادست رودخانه و بستن قرارداد مناسب و تعیین دقیق آب‌بندهای بین رودخانه هستند”.

محمود کریمی ادامه داد: “برای انجام کشت کشاورزان قرار بوده از ۲۰ دی ماه تا اول بهمن ماه، تاریخی برای باز کردن آب مشخص شود، در حالی که اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است”.

کریمی ضمن اشاره به هدر رفتن حدود ۵۰۰ میلیون مترمکعب آب در سال جاری که حق کشاورزان بوده است، تصریح کرد: “آب نیاز به مدیریت دارد تا از هدر رفت آن جلوگیری شود و میزان برداشت آب باید ثبت شده و به صنف کشاورزان تحویل داده شود”.

وی با اشاره به اینکه هر دوشنبه در مقابل یک ارگان و سازمان ذی‌ربط برای بیان اعتراض تجمع می‌کنیم تا مشکلاتمان را حل کنند، اضافه کرد: “مسئولان باید با برگزاری جلسه‌ای که نمایندگان صنف کشاورزان نیز در آن حضور داشته باشد، تکلیف درخواست‌های این قشر را مشخص کنند و اگر مشکلات ما حل نشود به تجمعات خود ادامه می‌دهیم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید