خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تفهیم اتهام و انتقال کوروش جلیل به زندان یاسوج

تفهیم اتهام و انتقال کوروش جلیل به زندان یاسوج

خبرگزاری هرانا – کوروش جلیل، شهروند اهل یاسوج امروز چهارشنبه ۱۰ دیماه پس از تفهیم اتهام در شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب یاسوج به زندان یاسوج منتقل شد. آقای جلیل صبح روز سه‌شنبه ۹ دیماه در پی احضار به سازمان اطلاعات سپاه این شهرستان بازداشت شد. ماموران امنیتی ساعاتی بعد منزل وی را مورد بازرسی قرار داده و شماری از وسایل شخصی او را ضبط کرده و با خود بردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱۰ دیماه ۱۳۹۹، کوروش جلیل، شهروند اهل یاسوج به زندان یاسوج منتقل شد.

آقای جلیل امروز از بازداشتگاه اطلاعات سپاه در یاسوج به دادسرای عمومی و انقلاب این شهر منتقل شد و پس از تفهیم اتهام “توهین به رهبری” به وی در شعبه دوم بازپرسی این دادگاه به زندان یاسوج منتقل شد.

کوروش جلیل صبح روز سه‌شنبه ۹ دیماه ۹۹ در پی احضار به سازمان اطلاعات سپاه این شهرستان بازداشت شد. ماموران امنیتی ساعاتی بعد منزل وی را مورد بازرسی قرار داده و شماری از وسایل شخصی او را ضبط کرده و با خود بردند. آقای جلیل روز دوشنبه طی یک تماس تلفنی به این نهاد امنیتی احضار شده بود.

آقای جلیل پیشتر نیز در تاریخ ۱۹ اردیبهشت طی ابلاغیه‌ای به شعبه ۵ دادسرای عمومی و انقلاب یاسوج فراخوانده شد و در تاریخ ۲۵ اردیبهشت امسال پس از حضور در شعبه ۵ دادسرای عمومی و انقلاب یاسوج با اتهامات توهین به رهبری، توهین به آیت الله خمینی و فعالیت تبلیغی علیه نظام مورد تفهیم اتهام قرار گرفت و با تودیع قرار کفالت ۷۰ میلیون تومانی موقتا و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

کوروش (یوسف) جلیل پیشتر نیز سابقه محکومیت دارد. آقای جلیل شهریورماه ۹۸ نیز در پرونده‌ای دیگر از بابت اتهامات “توهین به بنیانگذار و تبلیغ علیه نظام از طریق تشویش اذهان عمومی” به ۶ ماه حبس تعزیری و شلاق محکوم شد. مجازات صادره توسط این دادگاه به دلیل جوان بودن و فقدان سابقه کیفری وی به مدت ۳ سال به حالت تعلیق در آمده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید