خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی سه زندانی از اعدام در شهرهای مختلف

رهایی سه زندانی از اعدام در شهرهای مختلف

خبرگزاری هرانا – سه زندانی در ارومیه، زنجان و بویراحمد که پیشتر در پرونده هایی جداگانه به اعدام محکوم شده بودند، با کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، معاون قضائی رییس کل دادگستری و رییس شورا‌های حل اختلاف استان اذربایجان غربی از رهایی یک زندانی از اعدام در شهرستان ارومیه خبر داد.

وی ضمن اعلام این خبر گفت: “به منظور استفاده حداکثری از ظرفیت شورا‌های حل اختلاف در حل و فصل دعاوی و اختلافات، و سیاست‌های حبس زدایی دستگاه قضا و کاهش جمعیت کیفری زندانیان، اعضای شعبه ۱۹ شورای حل اختلاف ویژه زندانیان ارومیه بار دیگر موفق به اخذ رضایت از اولیای دم یک پرونده قتل عمد شده و موجب رهایی یک زندانی از مجازات اعدام پس از گذشت ۴ سال شدند”.

هادی صمدی افزود: “در پی وقوع یک فقره قتل عمد در سال ۱۳۹۵ در ارومیه و محکومیت متهم به مجازات اعدام توسط محاکم قضائی ذیصلاح، پرونده محکوم علیه در سال گذشته جهت انجام اقدامات سازشی به شعبه ۱۹ شورای حل اختلاف ویژه زندانیان ارومیه ارجاع و اعضای این شعبه اقدامات صلحی خویش را با تشکیل جلسات متعدد صلحی با حضور اولیای دم مقتول آغاز نمودند که تلاش شبانه روزی و پیگیری‌های مجدانه اعضای این شعبه در طول این یکسال مثمرالثمر واقع شده و اولیای دم با گذشتن از اعدام متهم و عفو وی، رضایت قطعی خویش را اعلام و موجب رهایی محکوم علیه از مجازات اعدام شدند”.

رهایی یک زندانی از اعدام در زنجان

به گزارش صداوسیما، یک زندانی محکوم به اعدام در زنجان با کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

روز کذشته نیز رییس کل دادگستری استان زنجان از رهایی یک محکوم به اعدام از چوبه دار خبر داده بود.

بر اساس این گزارش، یکی از زندانیان جوان ۲۲ ساله از زنجان و نفر دوم مردی ۴۰ ساله از روستای سهله بودند.

رهایی یک زندانی از اعدام در یاسوج

به گزارش بویر نیوز، یک زندانی محکوم به اعدام محبوس در زندان یاسوج از چوبه دار رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، مجیدبیژنی ، متولد ۱۳۶۵ در ۲۴ سالگی به علت دعوایی خانوادگی محکوم به اعدام شد و در حالی که در قرنطینه قبل از اعدام بسر می برد با کمک یک خیر از چوبه دار رهایی یافت.

خیر و سرمایه گذار بومی لرستانی در این خصوص گفت: “در حال خواندن اخبار در فضای مجازی و خبرگزاری ها بودم ناگهان با خواندن یک خبر مبنی بر درخواست های مادر پیر بویراحمدی که در بدترین شرایط مالی و فقر مطلق با یک پسر سرطانی و یک فرزند در حال اعدام عاجزانه از مردم استمداد کمک برای رهایی فرزندش از چوبه دار می کرد یاد مادر خودم در ذهن و فکرم متبدر شد و اشک در چشمانم جاری شد”.

وی افزود: “سریعا با تماس با مهندس بازوند استاندار کرمانشاه ،دکتر خادمی استاندار لرستان و کلانتری استاندار کهیلویه و بویر احمد و رایزنی با مدیر کل دادگستری استان خوزستان و دادستان بهبهان از این عزیران درخواست کردم با خانواده مقتول تماس گرفته و اندکی به ما فرصت داده تا رضایت این خانواده را با پرداخت کسری دیه جلب کنیم”.

خیر نیکو کار لرستانی ادامه داد: “با تلاش های بی وقفه و مساعدت استانداران کرمانشاه، لرستان، خوزستان، کهکیلویه و دادگستری خوزستان و کهگیلویه توانستیم دعاهای مادر رنج کشیده مجید را به لطف پروردگار اجابت کنیم و با پرداخت دیه رضایت خانواده مقتول را جلب کنیم”.

وی ادامه داد: “مجید بیژنی که به واسطه قتل در یک درگیری ناخواسته ۱۱سال در حبس به سر می برد با رضایت خانواده مقتول و سپری شدن امور اداری و قضایی پرونده به لطف پرورگارو تلاش های دوستان و بنده نوعی به آغوش گرم خانواده و مادر رنج کشیده خود باز خواهد گشت .

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید