خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  صدور حکم جلب و برگزاری جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات دو فعال مدنی در سنندج

صدور حکم جلب و برگزاری جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات دو فعال مدنی در سنندج

خبرگزاری هرانا – امروز سه‌شنبه ۹ دی ‌ماه، سیروس عباسی و فریده ویسی دو فعال مدنی اهل شهرستان دهگلان، پس از صدور حکم جلب و جهت رسیدگی به اتهامات توسط نیروهای امنیتی به دادگاه انقلاب سنندج منتقل شدند. اولین جلسه رسیدگی به پرونده این دو فعال مدنی به همراه یک شهروند دیگر در تاریخ یکشنبه ۲۹ تیرماه امسال برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، امروز سه‌شنبه ۹ دی ‌ماه ۹۹، دو فعال مدنی اهل شهرستان دهگلان، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج منتقل شدند.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: پس از عدم حضور این دو فعال مدنی در جلسات دادگاه، شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج دو احضاریه دیگر را برای حضور در دادگاه برای آنها ارسال و به دنبال عدم حضور این دو فعال مدنی در جلسات دادگاه، حکم جلب آنان را صادر کرده بود.

فریده ویسی و سیروس عباسی پیشتر اعلام کرده بودند که در اولین جلسه رسیدگی به پرونده‌شان در دادگاه حق دفاع از خودشان را نداشتند و همچنین طی مدت بازداشت از آنان اعترافات اجباری گرفته شده و در مقابل دوربین مجبور به اعتراف شدند به همین دلیل حاضر به شرکت در جلسه دادگاه نیستند.

روز یکشنبه ۲۹ تیرماه، اولین جلسه رسیدگی به پرونده فریده ویسی، سیروس عباسی و برادرش آزاد عباسی در شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج برگزار شد.

اتهامات مطروحه علیه این سه فعال مدنی فعالیت تبلیغی علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملی و تشویش اذهان عمومی عنوان شده است.

پیشتر در اسفندماه ۱۳۹۸، این سه فعال مدنی به همراه هفت شهروند دیگر در سنندج و دهگلان به نامهای “سیروان رحیمی”، “صابر قادری”، “زینت اسماعیلی”، “فردین مرادی”، “گوران یوسفی”، “مادح احمدی” و “اکبر گویلی”، پس از اتمام بازجوییها با تودیع وثیقه آزاد شدند.

در تاریخ ۲۴ دی‌ماه ۱۳۹۸، “سیروس عباسی” و نیز همسر وی “فریدە ویسی”، توسط نیروهای ادارە‌ اطلاعات شهرستان دهگلان در محل کارشان، بازداشت و سپس به سنندج منتقل شده بودند.

همچنین “آزاد عباسی” برادر “سیروس عباسی” که جهت پیگیری وضعیت آن‌ها به اداره اطلاعات دهگلان مراجعه کرده بود، بازداشت شده بود.

لازم به ذکر است بازداشت این افراد در پی حضور در تجمعات در شهرهای مختلف در اعتراض به سرنگونی هواپیمای اوکراینی توسط پدافند هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید