خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, کارگران  >  در پی صدور حکم غیابی؛ احضار پروین محمدی جهت اجرای حکم به دادسرای اوین

در پی صدور حکم غیابی؛ احضار پروین محمدی جهت اجرای حکم به دادسرای اوین

خبرگزاری هرانا – پروین محمدی، فعال کارگری روز یکشنبه ۳۰ آذرماه طی احضاریه‌ای به شعبه ۱ واحد اجرای احکام دادسرای اوین احضار شد. در این احضاریه از وی خواسته شده ظرف ۵ روز از زمان درج این ابلاغیه در سامانه ثنا، در این شعبه حاضر شوند. به گفته خانم محمدی احضار او در خصوص پرونده‌ای صورت گرفته است که در سال ۹۶ برای این فعال کارگری ایجاد شده و وی بدون اطلاع از روند دادرسی به صورت غیابی محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پروین محمدی، فعال کارگری برای اجرای حکم به دادسرای اوین احضار شد.

در این احضاریه که توسط شعبه ۱ دادسرای اوین واحد اجرای احکام صادر و روز یکشنبه ۳۰ آذرماه ۱۳۹۹ از طریق سامانه ثنا به وی ابلاغ شده، از خانم محمدی خواسته شده که ظرف مدت ۵ روز جهت اجرای حکم در این شعبه حاضر شود.

احضار خانم محمدی در خصوص پرونده‌ای صورت گرفته است که در سال ۹۶ برای این فعال کارگری ایجاد شده و وی به صورت غیابی محکوم شده است. از میزان محکومیت و اتهامات مطروحه علیه پروین محمدی اطلاعی در دست نیست. این امر اعتراض این فعال کارگری را در پی داشته است و او با انتشار ویدئویی ضمن واکنش به روند غیرقانونی صورت گرفته به نقض حقوق کارگران و فشارهای امنیتی و قضایی علیه آنان اعتراض کرده است.

پروین محمدی پیشتر نیز به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز خود و دفاع از حقوق کارگران سابقه بازداشت و محکومیت داشته است. وی در تاریخ ۶ اردیبهشت‌ماه ۹۸، به همراه تعدادی از فعالین کارگری در پارک جهان نما واقع در اتوبان تهران-کرج بازداشت و نهایتا به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد. او در تاریخ ۱۶ آذرماه ۹۸ جهت تحمل دوران محکومیت به زندان کچویی منتقل و اردیبهشت‌ماه امسال پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب کرج از صدور حکم آزادی زودهنگام خود مطلع شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید