خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۳ دی، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۲ کارگر در شهرهای دزفول و یزد طی حوادثی جداگانه جان باخته و مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، یک کارگر ساختمانی در حال انجام کار بر اثر ریزش آوار جداره کانال آب‌رسانی کشاورزی در دزفول جان باخت.

این حادثه که حوالی ساعت  ۱۰ صبح امروز چهارشنبه ۳ دیماه، در جاده دزفول به شوش (محمد بن جعفر) روبروی باغ لک لک‌ها رخ داد، یک کارگر ۶۰ساله ساختمانی حین کار بر اثر ریزش جداره بلوکی کانال آب‌رسانی دچار حادثه شد.

این کارگر به دلیل سنگین بودن آوار، علی‌رغم انجام اقدامات پیش‌ بیمارستانی در محل حادثه جان باخت.

مصدومیت یک مقنی در یزد

به گزارش رکنا، حسین انتظامی مدیر عملیات شیفت یک سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد گفت: “در پی تماس‌های تلفنی شهروندان با سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد مبنی بر سقوط یک مقنی در داخل یک چاه، نجاتگران دو ایستگاه به همراه خودرو نجات به محل حادثه اعزام شدند.”

حسین انتظامی ادامه داد: “محل حادثه یک چاه حدودا ۱۱ متری در یک ساختمان در حال ساخت واقع در بلوار مدرس بود که با حضور آتش نشانان در محل مشخص شد مقنی افغانستانی ۳۰ ساله به دلیل ریزش دهانه چاه به داخل چاه سقوط کرده و از ناحیه پا دچار شکستگی شده است.”

مدیر عملیات شیفت یک سازمان آتش نشانی که خود در محل حادثه حضور داشت، افزود: “نجاتگران سازمان آتش نشانی با توجه به حساسیت حادثه بلافاصله در عملیاتی حساس این فرد را از عمق ۱۱ متری زمین به سطح زمین منتقل کرده و تحویل عوامل اورژانس در محل دادند.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید