خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  انتقال محمد بنازاده امیرخیزی و پیام شکیبا به زندان رجایی شهر کرج

انتقال محمد بنازاده امیرخیزی و پیام شکیبا به زندان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا – محمد بنازاده امیرخیزی و پیام شکیبا، زندانیان سیاسی، ابتدای هفته جاری از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج منتقل شدند. این افراد در تاریخ ۱ مردادماه امسال به همراه مجید اسدی جهت بازجویی از بابت پرونده جدیدی که در ایام حبس برای آنان گشوده شد، از زندان رجایی شهر کرج به بازداشتگاه وزارت اطلاعات در زندان اوین منتقل شدند. آنها نهایتا اواخر شهریورماه امسال با پایان ایام بازجویی به بند عمومی زندان اوین منتقل شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد بنازاده امیرخیزی و پیام شکیبا، زندانیان سیاسی، ابتدای هفته جاری از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج منتقل شدند.

محمد بنازاده امیرخیزی و پیام شکیبا به همراه مجید اسدی در حالی دوران محکومیت را در زندان رجایی شهر کرج سپری می‌کردند، در تاریخ ۱ مردادماه امسال جهت بازجویی از بابت پرونده جدیدی که در ایام حبس برای آنان گشوده شد به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شدند. آنها نهایتا اواخر شهریورماه امسال با پایان بازجویی‌ها به بند عمومی زندان اوین منتقل شده بودند.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این شهروندان از بابت این پرونده در تاریخ ۲۸ مهرماه امسال با حضور وکلای مدافع آنها در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

محمد بنازاده امیرخیزی، در تاریخ ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت شد. او در آذرماه ۹۶ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ماشاالله احمدزاده از بابت اتهامات “اقدام علیه امنیتی ملی از طریق هواداری از سازمان مجاهدین خلق، اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام” به ۱۱ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید به شهرستان نیک شهر در استان سیستان و بلوچستان  محکوم شد. این حکم در تیرماه ۹۷ در مرحله تجدیدنظر نیز عینا تایید شد. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری در خصوص وی قابل اجرا است.

پیام شکیبا در تاریخ ۴ اسفندماه ۱۳۹۵ پس از خروج از منزل توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. وی در آذرماه ۹۶ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی احمدزاده به اتهاماتی از جمله ”اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام ” به تحمل ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شد. حکمی که نهایتا در دادگاه تجدیدنظر نیز عینا تایید شد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی ۵ سال آن قابل اجرا است.

این افراد پیشتر در خردادماه ۹۶ از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج تبعید شده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید