خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  حیوان آزاری؛ بازداشت ۱۷ عامل برگزاری مبارزه سگ ها در مشگین‌ شهر

حیوان آزاری؛ بازداشت ۱۷ عامل برگزاری مبارزه سگ ها در مشگین‌ شهر

خبرگزاری هرانا – فرمانده انتظامی شهرستان مشگین‌ شهر از بازداشت ۱۷ نفر از عوامل و گردانندگان اصلی مسابقه مبارزه سگ ‌ها در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، فرمانده انتظامی شهرستان مشگین‌ شهر از بازداشت ۱۷ نفر از عاملین حیوان آزاری در این شهرستان خبر داد.

فرمانده انتظامی شهرستان مشگین‌ شهر در این خصوص گفت: “در پی وصول خبر انتشار تصاویری از برگزاری مسابقه مبارزه حیوانات دست‌آموز با حضور تعداد زیادی تماشاچی و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در یکی از روستاهای مشگین‌شهر و خطر تشدید شیوع بیماری کرونا دستور پیگیری موضوع هم از لحاظ تهدید علیه بهداشت عمومی و هم از لحاظ حیوان‌آزاری صادر گردید”.

کیوان زرین‌کلاه ضمن اشاره به اینکه طی یک هفته گذشته اعمال پیگرد قانونی برای برگزارکنندگان مسابقات مبارزه حیوانات دست آموز را متذکر شده است گفت: “از این تعداد چهار نفر با صدور قرار قانونی روانه زندان شده‌اند و تحقیقات از بقیه افراد دستگیر شده همچنان ادامه دارد”.

گفتنی است، پیش‌نویس قانون منع حیوان‌آزاری که تدوین آن از اواخر سال ۹۴ آغاز شد ابتدا در قالب لایحه از سازمان حفاظت محیط زیست به هیئت دولت راه یافت. لایحه‌ای که تعلل دولت در ارسال آن به مجلس شورای اسلامی سبب شد این پیش‌نویس سال گذشته با پیگیری‌های فراکسیون محیط زیست مجلس، در قالب طرح به مجلس ارائه شود. اما این طرح که شهریور سال گذشته در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد تا به امروز در کمیسیون حقوقی مجلس معطل مانده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید