خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  حسام الدین آشنا به پرداخت جزای نقدی محکوم شد

حسام الدین آشنا به پرداخت جزای نقدی محکوم شد

خبرگزاری هرانا – حسام الدین آشنا، مشاور رئیس‌ جمهور و رئیس مرکز بررسی‌ های استراتژیک، توسط دادگاه جرائم سیاسی به پرداخت جزای نقدی محکوم شد. دادگاه رسیدگی به اتهامات این شهروند روز یکشنبه ۲ آذر در دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد. این پرونده با شکایت معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور و همچنین سرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه گشوده شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رویداد۲۴، حسام الدین آشنا، مشاور رئیس‌ جمهور و رئیس مرکز بررسی‌ های استراتژیک، توسط دادگاه جرائم سیاسی به پرداخت جزای نقدی محکوم شد.

جلسه رسیدگی به اتهامات این شهروند روز یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹، در سومین دادگاه جرایم سیاسی در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران با حضور هیأت قضائی به ریاست قاضی محمدی کشکولی و هیأت منصفه جرایم مطبوعاتی و سیاسی برگزار شد.

هیأت منصفه پس از استماع دفاعیات متهم و وکیل وی، به اتفاق آرا حسام‌الدین آشنا را بابت اتهام نشر اکاذیب با شکایت معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور و همچنین شکایت سرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه مجرم شناخت و همچنین با اکثریت آرا وی را مستحق تخفیف دانست.

بخشنامه «رسیدگی به جرایم سیاسی» در اواسط خردادماه از سوی رییس قوه قضاییه ابلاغ شد و این در حالی است که در بخش ابتلایی این بخشنامه بر لزوم رسیدگی به اتهامات مرتکبان جرایم موضوع «ماده ۲ قانون جرم سیاسی» تأکید شده است که بر اساس آن، “توهین به مقدسات”، “توهین به رهبری” و “توهین به مراجع تقلید” همچنان از شمول جرایم سیاسی خارج و مشمول جرایم معروف به «امنیتی» است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید