خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم بیش از ۷ هزار ضربه شلاق برای تعدادی متهم در چرام / یک هزار و ۲۱۸ ضربه‌ در ملأعام اجراء خواهد شد

صدور حکم بیش از ۷ هزار ضربه شلاق برای تعدادی متهم در چرام / یک هزار و ۲۱۸ ضربه‌ در ملأعام اجراء خواهد شد

خبرگزاری هرانا – به گفته رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد، متهمان یک نزاع دسته جمعی در شهرستان چرام در کنار سایر مجازات ها مجموعا به ۷ هزار و ۱۰۴ ضربه شلاق که یک هزار و ۲۱۸ ضربه ی آن در ملأ عام اجراء خواهد شد، محکوم شده اند. به گفته وی، همچنین علاوه بر این، متهمان یک نزاع دسته جمعی در یاسوج نیز به شلاق محکوم شدند. این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه حبس، شلاق، جزای نقدی و تبعید در انتظار محکومین و متهمان نزاع های دسته جمعی است، گفت: از این رو در خصوص نزاعی که در میدان امام حسین شهر یاسوج رخ داد که بازتابی هم در فضای مجازی داشت، هر یک از منازعین به اتهامات قدرت نمایی با سلاح سرد ، تخریب و اخلال در نظم عمومی به تحمل از ۱۵ تا ۳۰ ماه و حبس های طولانی تعزیری و اجرای شلاق و جزای نقدی با مبالغ سنگین محکوم  و ۴ نفر عوامل اصلی هم هر کدام به ۲ سال تبعید در تبعید گاه های دور افتاده کشور محکوم شدند.

حسن نگین‌تاجی در همین زمینه به نزاع دسته جمعی در شهرستان بهمئی اشاره کرد و افزود: در خصوص این افراد طی این ماه، احکام قاطعی توسط دادگستری شهرستان بهمئی صادر و ۱۱ نفر از اراذل و اوباش شهرستان، به حبس های طولانی و تبعید و اقامت اجباری در شهر های دور افتاده، محکوم شدند.

وی در خصوص درگیری اخیر واقع شده در شهرستان چرام نیز اظهار کرد: برای متهمان این درگیری در مجموع ۱۹۷سال حبس، ۷ هزار و ۱۰۴ ضربه شلاق که یک هزار و ۲۱۸ ضربه ی آن در ملأ عام اجراء می شود و  ۴۰۰ میلیون تومان جزای نقدی و ۳۴سال تبعید؛ در احکام قضایی صادر شده است.

این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید