خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان, سایر گروهها  >  خشونت خانگی؛ قتل یک زن توسط همسرش در تهران

خشونت خانگی؛ قتل یک زن توسط همسرش در تهران

خبرگزاری هرانا – کیفرخواست پرونده یک متهم در تهران که سال گذشته همسر خود را به قتل رسانده بود جهت رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شده و بزودی محاکمه می شود. کیفرخواست متهم علیرغم تایید پزشکی قانونی مبنی بر ابتلای او به بیماری دو قطبی صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، کیفرخواست پرونده مردی در تهران که متهم به قتل همسرش است، جهت رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

بر اساس این گزارش، رسیدگی به این پرونده از سال گذشته با مراجعه مردی به‌ نام حمید به اداره پلیس آغاز شد. وی به مأموران گفت که همسرم را به قتل رسانده‌ام. پس از اظهارات متهم، تیم جنایی راهی خانه آنها شد و جسد همسر وی را پیدا کرد.

در ادامه جسد به پزشکی قانونی منتقل و حمید به ‌عنوان متهم به قتل بازداشت شد.

متهم در توضیح ماجرا به مأموران گفت: “من شغل آزاد دارم و درآمدم هم خوب است و تا چندی قبل زندگی خوبی داشتیم. از یکی دو ماه قبل حس کردم که هنگامه با مرد بیگانه‌ای در ارتباط است. روز حادثه برای خرید اجناس مغازه‌ام به بازار رفته بودم و چند باری هم با همسرم تلفنی صحبت کردم. البته دو بار هم تلفنش اشغال بود و می‌گفت که با مادرش صحبت می‌کند”.

متهم ادامه داد: “در مسیر برگشت به مغازه‌ام بودم که دخترم تماس گرفت و گفت که چون معلمش نیامده تعطیل شده‌اند و از من خواست که به دنبالش بروم. من هم به دنبالش رفتم و او را به خانه رساندم. دقایقی از حضورم نگذشته بود که تلفن همراه همسرم زنگ خورد اما هنگامه جواب تلفنش را نداد و همین مسأله باعث شد به او شک کنم. از او پرسیدم چرا تلفنت را جواب نمی‌دهی که در جواب گفت بعداً خودم تماس می‌گیرم. به سراغ تلفنش رفتم و دیدم که شماره تماس گیرنده ناآشناست و فهمیدم که او به من خیانت کرده است و به همین خاطر از دستش عصبانی شدم و با او دعوا کردم”.

وی در ادامه افزود: “من به هنگامه حق طلاق داده بودم و همان موقع به او گفتم که تو می‌توانستی از من جدا شوی و بعد هرکاری خواستی بکنی، اما او به جای جواب قانع کننده فقط سکوت کرده بود و اشک می‌ریخت من هم آنقدر عصبانی شدم که خفه‌اش کردم و به اداره پلیس رفتم و خودم را معرفی کردم”.

پس از اظهارات متهم مأموران ادعای او را مورد بررسی قرار دادند و معلوم شد که هنگامه خیانتی نکرده بلکه حمید مشکلات روحی و روانی دارد و به همین خاطر سال هاست که داروی اعصاب مصرف می‌کند.

از این‌ رو مأموران درباره داروهایی که متهم مصرف می‌کند از او سؤالاتی پرسیدند که متهم در پاسخ گفت: “من سال هاست افسردگی دارم. به همین خاطر هم حق طلاق را به همسرم داده بودم تا اگر حالم بد شد او فرزندمان را بردارد و برود و من نتوانم به آنها آسیبی بزنم”.

در ادامه رسیدگی به این پرونده، بازپرس روانپزشک معالج حمید را احضار کرد و او در وصف حال متهم گفت: “حمید سال های زیادی است که بیماری دوقطبی دارد اگر داروهایش را مصرف نکند وضعیت روحی اش حاد می‌شود، طی چند ماه گذشته همسرش چند باری به مطبم آمد و از بدبینی و شکاک بودن او انتقاد می‌کرد که من هم برایش توضیح دادم که ویژگی بیماران دو قطبی به همین صورت است و معمولاً آنها به اطرافیانشان بدبین هستند”.

متهم در آخرین دفاعیاتش پیش از محاکمه به بازپرس پرونده گفت: “من اشتباه کردم و همسرم زن پاکدامنی بود و من به خاطر بیماری دست به این کار زدم و حالا هم بشدت پشیمانم”.

سپس خانواده مقتول به دادسرا احضار شدند و درخواست اعدام کردند و همچنین از طرف فرزند خردسال متهم نیز شکایتی ثبت شد.

این درحالی است که پزشکی قانونی تأیید کرد متهم دچار بیماری اختلال دو قطبی است اما او را مسئول اعمال خودش دانست. به این ترتیب کیفرخواست علیه متهم صادر و برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد تا محاکمه شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید