خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی دو زندانی از اعدام در کرج و سردشت

رهایی دو زندانی از اعدام در کرج و سردشت

خبرگزاری هرانا – دو زندانی متهم به قتل در کرج و سردشت که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با کسب رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک زندانی در زندان رجایی شهر کرج که پیشتر به اتهام قتل یک زندانی دیگر به اعدام محکوم شده بود، با جلب رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، رسیدگی به این پرونده از اردیبهشت سال ۸۲ و به‌دنبال زندانی شدن یک سارق سابقه دار در زندان رجایی شهر کرج شروع شد.

چند ماه پس‌از اینکه فرید دوران حبسش را می‌گذراند با یکی از زندانیان به‌ نام اکبر درگیر شد و او را در داخل زندان به قتل ساند.

به دنبال مرگ اکبر بود که فرید به اتهام قتل عمد تحت بازجویی قرار گرفت. این متهم با اعتراف به قتلی که انجام داده بود به افسر پرونده گفت: “من و اکبر دوماه بود که هم خرج شده بودیم بعد از مدتی من به‌دلایلی خرجم را سوا کردم اما او از این ماجرا ناراحت شد و مدام برای من مزاحمت ایجاد می‌کرد تا اینکه از دست رفتارهایش خسته شدم و تصمیم گرفتم واکنش نشان دهم برای همین چاقویی در زندان تهیه کردم تا او را بترسانم اما وقتی اکبر دید چاقو دارم نه تنها نترسید بلکه با من درگیر شد و من هم ناخواسته ضربه‌ای با چاقو به او زدم”.

سرانجام وی پس‌از اعتراف به اتهام قتل عمد در دادگاه کیفری استان تهران در سال ۸۲ تحت محاکمه قرار گرفت و با توجه به درخواست اولیای دم به اعدام محکوم شد.

با گذشت ۱۷ سال از این ماجرا در حالی که فرید همچنان در زندان به انتظار اجرای حکم بود، خانواده او توانست با جلب رضایت اولیای دم وپرداخت ۳۰۰ میلیون تومان این مرد را از مجازات مرگ نجات دهد.

بدین ترتیب فرید که حالا در آستانه ۵۰ سالگی قرار دارد با رأی قضات و تصمیم‌گیری در پرونده‌اش در آستانه آزادی قرار دارد.

رهایی از اعدام یک زندانی در سردشت

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، یک زندانی در سردشت در استان آذربایجان غربی با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

ئیس دادگستری سردشت گفت: “در سال ۹۱ بین دو جوان به خاطر اختلاف شخصی درگیری به وجود می آید که یکی از آنها با سلاح سرد دوست خود را زخمی و روانه بیمارستان می‌کند”.

کشاوری افزود: “بعد از اینکه خبر به پدر این جوان زخمی می رسد وی سریعا به محل مورد نظر رفته و علت کار را از ضارب می پرسد که بعد از مشاجره زیاد پدر این جوان با سلاح گرم ضارب را از پای در می آورد”.

وی تصریح کرد: “پرونده این قتل پس از پروسه رسیدگی دادرسی در محاکم و بعد از تایید دیوان عالی کشور جهت اجرای حکم اعدام به این شهرستان ارجاع داده شد”.

رئیس دادگستری سردشت گفت: “خوشبختانه بعد از یکسال تلاش و مساعدت معتمدان محلی، ریش سفیدان، اعضای شورای حل اختلاف و مراجع قضایی نتیجه این پرونده با عفو گذشت و بزرگواری خانواده مقتول این زندانی از چوبه دار رهایی یافت”.

وی اظهار کرد: “در سالجاری سه پرونده به صلح و سازش و عفو و گذشت اولیای دم بسته شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید