خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, کارگران  >  کامران ساختمانگر جهت تحمل حبس احضار شد / سند

کامران ساختمانگر جهت تحمل حبس احضار شد / سند

خبرگزاری هرانا – کامران ساختمانگر، فعال کارگری اهل سنندج، روز چهارشنبه ۲۶ آذر طی احضاریه‌ای جهت تحمل دوران محکومیت خود به دادسرای عمومی و انقلاب این شهر احضار شد. در این احضاریه از وی خواسته شده ظرف ۱۰ روز از زمان درج این ابلاغیه در سامانه ثنا، در این شعبه حاضر شوند. آقای ساختمانگر پیشتر به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد و این حکم در دادگاه تجدیدنظر عینا تایید شد. از این میزان ۵ سال زندان به عنوان مجازات اشد در خصوص او قابل اجرا است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، کامران ساختمانگر، فعال کارگری اهل سنندج، برای اجرای حکم حبس به دادسرای عمومی و انقلاب احضار شد.

در این احضاریه که توسط شعبه چهارم اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب سنندج صادر و روز چهارشنبه ۲۶ آذر، از طریق سامانه ثنا به وی ابلاغ شده، از آقای ساختمانگر خواسته شده که ظرف مدت ده روز جهت اجرای حکم حبس در این شعبه حاضر شود.

آقای ساختمانگر با انتشار ویدیویی در فضای مجازی در خصوص دوران بازجویی و روند دادرسی‌اش، عنوان کرد: «طی دوران بازجویی در گرمای تابستان در یک سلول ۲ در ۳ نگهداری می‌شدم که یک شیر آب داشت و مجبور بودم از آن برای استحمام، توالت و نوشیدن استفاده می‌کردم. بازجوها در مدت بازداشت من و خانواده‌ام را تحت فشار قرار دادند تا داستان بافی‌ها و فرضیه‌هایشان را بپذیرم به طوری که در دوران بازجویی من را ساعت‌ها ایستاده با پنجه روی دیوار نگه می‌داشتند. بازجوها می‌گفتند «باید قبول کنی که پس از مراجعه مامورین از خانه متواری شدی». آخر چطور ممکن است، یک فرد ۵۵ ساله که دارای بیماری‌های متعدد است، از طبقه سوم ساختمان به پایین بپرد و وقتی بازداشت می‌شود سالم و سلامت باشد.”

این فعال کارگری افزود: «با اینکه فعالیت من کارگری و معیشتی بود، برای پذیرفتن داشتن ارتباط حزبی و فعالیت تبلیغی علیه نظام، ۱۲ جلسه مورد بازجویی و فشار قرار گرفتم که در همه مراحل قاطعانه این اتهامات را رد کردم. سپس در جلسه دادگاهی که ده دقیقه بیشتر به طول نکشید، بنده را به ۶ سال حبس محکوم کردند. در این جلسه غیر عادلانه، هیچگونه اجازه دفاعی نه به بنده و نه حتی به وکیل مدافعم داده نشد و در خصوص اتهامات مطروحه نیز هیچ سند و مدرکی ارائه نشد.»

این فعال کارگری پیشتر در تاریخ ۱۴ شهریور ماه ۹۸، توسط نیروهای امنیتی در سنندج بازداشت و در تاریخ ۱۱ مهر ۹۸، با پایان بازجویی‌ها به زندان این شهر منتقل شد. وی نهایتا در تاریخ ۷ آذرماه ۹۸، با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از زندان مرکزی سنندج آزاد شد.

آقای ساختمانگر در تاریخ ۲۸ آبان ۹۸ توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج از بابت اتهام “عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام” به ۵ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. با استناد این حکم فروردین ماه امسال توسط دادگاه تجدید نظر استان کردستان عینا تایید شد و در تاریخ ۱ آذر نیز درخواست اعاده دادرسی آقای ساختمانگر در دیوان عالی کشور رد شد. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد، یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام” در خصوص وی قابل اجرا است.

این فعال کارگری اواسط اسفندماه سال گذشته، از مسدود و توقیف شدن کلیه حساب های بانکی خود با دستور قضایی، خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید