خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی یک زندانی از اعدام در نقده/ طی ۸ ماه؛ رهایی ۱۶ زندانی محکوم به اعدام در جیرفت

رهایی یک زندانی از اعدام در نقده/ طی ۸ ماه؛ رهایی ۱۶ زندانی محکوم به اعدام در جیرفت

خبرگزاری هرانا – یک زندانی در شهرستان نقده که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت. در خبری دیگر دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت از رهایی ۱۶ زندانی محکوم به اعدام، طی هشت ماه نخست سال جاری در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، رییس دادگستری شهرستان نقده از رهایی یک زندانی از اعدام در این شهر خبر داد.

داوود سلطانی در این خصوص گفت: “با تلاش و پیگیری‌های مجدانه اعضای شورا‌های حل اختلاف ویژه زندانیان، یک زندانی از اعدام رهایی یافت”.

وی افزود: “در جریان روند سازشی این پرونده قتل اعضای شورا‌های حل اختلاف پس از مراجعات مکرر به محل سکونت خانواده مقتول در یکی از روستا‌های شهرستان پیرانشهر و دیدار و گفتگو با خانواده و اولیای دم مقتول، و استفاده از ظرفیت روحانیون، معتمدین و ریش سفیدان محلی در جلسات سازشی و وساطت ایشان، اعضای شورای حل اختلاف این حوزه قضایی در نهایت موفق به اخذ رضایت از اولیای دم مقتول شده و محکوم به اعدام، پس از تحمل دو سال حبس از زندان آزاد شد”.

طی ۸ ماه نخست سال جاری؛ رهایی ۱۶ زندانی محکوم به اعدام در جیرفت

به گزارش میزان، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت از رهایی ۱۶ زندانی محکوم به اعدام، طی هشت ماه نخست سال جاری در این استان خبر داد.

حسین سلامی گفت: “در هشت ماهه امسال ۱۶ نفر از زندانیان این شهرستان از اعدام رهایی یافته اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۵ درصد افزایش داشته است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید