خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۲۴ آذر، شماری از کارگران خدمات شهری و فضای سبز خرمشهر در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان، جمعی از کارگران پروژه های پتروشیمی مروارید عسلویه در محوطه محل کار خود، گروهی از کارگران اداره آب و فاضلاب شادگان در مقابل درب ورودی اداره آبفا این شهرستان، کارگران بخش خدمات و پشتیبانی هفت‌تپه در محوطه این شرکت و تعدادی از تالارداران تهران در مقابل وزارت بهداشت، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز دوشنبه ۲۴ آذر ۹۹، شماری از کارگران خدمات شهری و فضای سبز خرمشهر، در اعتراض به تعویق سه ماهه در پرداخت حقوق و دستمزد خود، در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

آنها می‌گویند: “در وضعیت کنونی گرانی بازار و وضعیت کرونایی، بدون حقوق و نداشتن بیمه برای درمان خانواده خود با مشکل روبه رو هستیم.”

شهردار خرمشهر در این باره گفت: “مطالبات سه ماه این کارگران مربوط به ماه‌های گذشته و پیش از حضورم در شهرداری خرمشهر است.”

منصور علوانی شمار کارکنان شهرداری را بیش از یکهزار نفر اعلام کرد و افزود: “ماهانه ۷۰ میلیارد ریال حقوق و دستمزد غیر از حق بیمه باید به کارگران و کارکنان شهرداری پرداخت شود که این میزان هزینه با درآمدهای این شهرداری همخوانی ندارد.”

تجمع کارگران پروژه های پتروشیمی مروارید عسلویه

به گزارش ایلنا، روز یکشنبه ۲۳ آذر ۹۹، جمعی از کارگران شرکت ساپیک که پیمانکار یکی از پروژه های پتروشیمی مروارید عسلویه است، در اعتراض به عدم دریافت مطالبات مزدیشان، دست به اعتصاب زده و در محوطه محل کار خود تجمع کردند.

به گفته این کارگران، آنها  از مسئولان مربوطه شهرستان و اداره کار منطقه ویژه پارس جنوبی خواستار ورود به این موضوع و حل مشکلاتشان هستند.

تجمع کارگران اداره آب و فاضلاب شادگان

به گزارش عصرما خوزستان، امروز دوشنبه ۲۴ آذر ۹۹، گروهی از کارگران اداره آب و فاضلاب شادگان در اعتراض به عدم دریافت مطالبات مزدی خود، در مقابل درب ورودی اداره آبفا این شهرستان تجمع کردند.

به گفته یکی ار کارگران نیروهای شهری و طرحی ۶ ماه ۴سال سنوات، نیروهای آبدار ۹ ماه ۶ ماه بیمه تاخیر با عیدی سال ۹۸ و ماشین های استیجای ۲ سال بدون حقوق هستند.

تجمع کارگران بخش خدمات و پشتیبانی هفت‌تپه

به گزارش امتداد، امروز دوشنبه ۲۴ آذر ۹۹، کارگران بخش خدمات و پشتیبانی هفت‌تپه، در محوطه این شرکت دست به تجمع زدند.

بنا بر تصمیم مسئولان شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه، بخش خدمات و پشتیبانی این کارخانه که یکی از نخستین بخش‌های آن از ابتدای تاسیس تا کنون بوده، روز پنج‌شنبه هفته گذشته منحل شد. بنا بر گفته مسئولین هفت‌تپه، ظاهرا مقرر شده تا حدود ۱۲۰ نفر از کارگران این بخش به سایر بخش‌ها منتقل شوند. امری که با اعتراض شدید کارگران مواجه شده است.

یکی از کارگران بخش خدمات و پشتیبانی هفت‌تپه با اشاره به این مسئله گفت: “بخش خدمات و پشتیبانی که بر اساس سلسله‌مراتب سازمانی، بخش امور مهندسی و پشتیبانی نام داشته و از قدیمی‌ترین بخش‌های کارخانه از زمان تاسیس آن بوده، به یکباره و با تصمیم ناگهانی مسئولان شرکت و بدون هیچ دلیلی، منحل شده و ظاهرا، آقایان بنا دارند تا با هدایت مجموعه‌ای، کارگران این بخش را در سایر بخش‌ها تقسیم کنند.”

وی افزود: درحال حاضر ما در بلاتکلیفی به سر می‌بریم و وضعیت سازمانی و شغلی ما اصلا مشخص نیست. با اجرایی شدن چنین تصمیمی، طبعا جلوی عناوین شغلی ما مسدود شده و پیشرفت کاری کارگران متوقف خواهد شد. در ابتدای ورود آقایان اسدبیگی به هفت تپه و در سال ۹۴، ما حدود ۴۰۰ نفر کارگر در این بخش مشغول به کار بودیم که آقایان با تصمیمات خود، رفته رفته تعداد کارگران را کم کرده و نهایتا به ۱۲۰ نفر رساندند.”

به گفته این کارگر، در ساعات پایانی کاری روز پنجشنبه بود که به یکباره، منحل شدن این بخش را اعلام کردند و هرچه از دلیل آن پرس و جو داشتیم، پاسخ روشنی دریافت نکردیم. اگر آقایان برای چنین تصمیمی، دلیل روشنی هم دارند، بیان کنند که مثلا اگر ادعای‌شان، ضعف عملکرد بوده، پاسخ آن را بدهیم.”

این کارگر ادامه داد: “امکانات لازم برای این بخش تامین نمی‌شده و ما در حالی که با کمبود شدید نیرو هم مواجه بودیم، با خبر انحلال این بخش مواجه شدیم. مضاف بر اینکه، بخش خدمات، ارتباط تنگاتنگی با سایر بخش‌ها داشته و ملزومات ابزاری آن‌ها را تامین می‌کند و این مسئله با این تصمیم سازگاری نخواهد داشت. این بخش، اساسا غیرقابل تفکیک بوده و ما هیچ دلیل روشنی برای این تصمیم مسئولان نمی‌بینیم.”

او اظهار داشت: “از همین جهت، امروز به همراه ۱۲۰ نفر از کارگران این بخش در محوطه شرکت دست به اعتراض زدیم که متاسفانه صابریان، قائم مقام شرکت در امر تولید در را به روی خود قفل کرد و پاسخگوی هیچ یک از اعتراضات کارگران نبود. روز گذشته، خبر تلخ خودکشی رضا آل کثیر، کارگر سابق همین بخش را شنیدیم که همین مسئله، امروز باعث بهت و ناراحتی کارگران شده بود. به هر حال، او هم یک کارگر بوده و گناه او چه بوده است؟ او که این همه توضیح داده و با مدیریت شرکت نامه‌نگاری کرده بود، هیچ پاسخی برای بازگشت به کار خود نگرفت.”

این کارگر بخش خدمات و پشتیبانی هفت‌تپه گفت: “این داد را باید به کجا برد که یک کارگر با داشتن چند خواهر و برادر معلول به عنوان نان آور خانواده از کار اخراج شده و یکی از نزدیکان آقایان بر سر کار می‌آید. کارگری که با این حجم از مشکلات معیشتی و اقتصادی به شدت تحت فشار بوده و راه دیگری برای نجات از این شرایط به ذهن او نرسیده است. واقعا خسته شدیم و نمی‌دانیم با این شرایط به کجا شکایت کنیم. آقایان نماینده مجلس، چندی قبل به هفت تپه آمده و وعده، وعیدهای زیادی برای حل مشکلات دادند و ما، همچنان منتظر تحقق این وعده‌ها هستیم.”

تجمع تالارداران در تهران

به گزارش ایران اینترنشنال، امروز دوشنبه ۲۴ آذر ۹۹، تعدادی از تالارداران تهران در اعتراض به ادامه تعطیلی این مراکز به دلیل کرونا و مشکلات اقتصادی پیش آمده برای این صنف، مقابل وزارت بهداشت تجمع کردند

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید