خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  نعمت احمدی به جزای نقدی محکوم شد

نعمت احمدی به جزای نقدی محکوم شد

خبرگزاری هرانا – نعمت احمدی وکیل دادگستری، به پرداخت جزای نقدی بدل از ۶ ماه حبس محکوم شد. جلسه رسیدگی به اتهامات آقای احمدی روز ۲۷ مهر امسال در دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد. این پرونده با شکایت سازمان بازرسی کل کشور و به دلیل اظهار نظر این وکیل دادگستری در خصوص وضعیت فساد اقتصادی در کشور، گشوده شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رکنا، امروز یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹، نعمت احمدی وکیل دادگستری، توسط شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران، ویژه رسیدگی به جرایم سیاسی و مطبوعاتی، به پرداخت پنج میلیون تومان جزای نقدی بدل از ۶ماه حبس محکوم شد.

روز یکشنبه ۲۷ مهر ۹۹، جلسه رسیدگی به اتهامات نعمت احمدی در دومین دادگاه جرایم سیاسی برگزار شد. به گفته سخنگوی هیات منصفه جرایم مطبوعاتی و سیاسی، “در این جلسه دادگاه هیات منصفه به اتفاق آرا آقای احمدی را مجرم و در عین حال با اکثریت آرا مستحق تخفیف دانست.”

نعمت احمدی چندی پیش با دریافت ابلاغیه ای به شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران جهت رسیدگی به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی، احضار شد.

این وکیل دادگستری پیشتر در خصوص علت احضار خود گفت: “من در مصاحبه‌ای با روزنامه آرمان مطالبی را مطرح کردم که سازمان بازرسی کل کشور علیه من شکایت کرد و آن را یک نقد اصلاح گرایانه و در قالب جرم سیاسی دانست و برابر ماده یک و دو  قانون جرم سیاسی کیفرخواست برایم صادر شد. مصاحبه ام دو بخش داشت و  راجع به فساد در ایران بود. درست زمانی که آقای رئیسی موضوع دادگاه های مفاسد اقتصادی را تشکیل داد و  چندین شعبه تشکیل شد و افرادی محاکمه شدند؛ از من سوال شد و من گفتم فساد در ایران رو به جلوست و کاش این دادگاه‌ها زودتر تشکیل می شد زیرا فساد در ایران در بخش‌های مختلف گسترش پیدا می‌کند و از این فساد آسیب می‌بینند.”

بخشنامه «رسیدگی به جرایم سیاسی» در اواسط خردادماه از سوی رییس قوه قضاییه ابلاغ شد و این در حالی است که در بخش ابتلایی این بخشنامه بر لزوم رسیدگی به اتهامات مرتکبان جرایم موضوع «ماده ۲ قانون جرم سیاسی» تأکید شده است که بر اساس آن، “توهین به مقدسات”، “توهین به رهبری” و “توهین به مراجع تقلید” همچنان از شمول جرایم سیاسی خارج و مشمول جرایم معروف به «امنیتی» است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید