خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات سالار طاهر افشار

تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات سالار طاهر افشار

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سالار طاهر افشار، فعال ترک (آذربایجانی) در تاریخ ۲۴ آذرماه در شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه برگزار خواهد شد. آقای طاهر افشار در تاریخ ۲۶ تیرماه امسال در جریان تجمعی اعتراضی در ارومیه بازداشت و ۵ روز بعد با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زمان و شعبه جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سالار طاهر افشار، فعال ترک (آذربایجانی) تعیین شد.

بر اساس ابلاغیه‌ای که روز چهارشنبه ۱۹ آذرماه امسال به صورت الکترونیکی به وی ابلاغ شده است، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سالار طاهر افشار در ساعت ۱۲ در تاریخ ۲۴ آذرماه ۱۳۹۹ در شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه برگزار خواهد شد.

این شهروند به تبلیغ علیه نظام و اقدام به تشکیل تجمعات اعتراضی خلاف قانون متهم شده است.

سالار طاهر افشار در تاریخ ۲۶ تیرماه امسال در جریان تجمعی اعتراضی در پی فراخوان قبلی و در واکنش به تحولات منطقه در ارومیه بازداشت و نهایتا در تاریخ ۳۱ تیرماه با تودیع قرار ۵۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

آقای طاهر افشار مجددا  در تاریخ ۱۰ مهرماه امسال در ادامه اعتراضات گسترده در شهرهای مختلف استان‌های آذربایجان و سایر مناطق ترک نشین در واکنش به تحولات اخیر در منطقه، در ارومیه بازداشت و در تاریخ ۱۱ مهرماه با تودیع قرار آزاد شد. جلسه بازپرسی رسیدگی به اتهامات وی به همراه ۹ تن دیگر پیشتر در آذرماه امسال در شعبه ۸ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ارومیه برگزار شد.

سالار طاهر افشار پیش از این نیز به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید